RELIGIA

Ewangelikalni i zielonoświątkowi chrześcijanie najczęściej oddają życie dla Chrystusa

To ewangelikalni chrześcijanie i zielonoświątkowcy najczęściej są prześladowali w krajach wrogich chrześcijaństwu – wynika z nowych badań. Powodem jest fakt, że to oni z pasją ewangelizują i nawracają muzułmanów, buddystów czy hinduistów.

Z badań przedstawionych ostatnio wynika zupełnie jednoznacznie, że to nie głównonurtowi protestanci, katolicy czy prawosławni, ale zielonoświątkowcy i ewangelikalni najczęściej padają ofiarą prześladowań. 

 

Powodem jest ich większa pasja do ewangelizacji, ale także jej charakter w ich wydaniu. Chętnie i mocno nadają oni procesowi nawrócenia publiczny i dramatyczny charakter, co prowadzi ich do konfliktu z państwami czy organizacjami terrorystycznymi, które traktują ich, jako zagrożenie.

 

W wielu krajach, w których chrześcijanie innych wyznań ukrywają swoje wyznanie, by nie prowokować prześladowań, zielnoświątkowcy czy chrześcijanie ewangelikalni publicznie o niej świadczą, co prowadzi ich do prześladowań i męczeństwa.

Źródło: ChristianPost.com

Komentarze

Zobacz także

Papież Franciszek popiera wizję Europy jaką prezentuje Polska!

Redakcja malydziennik

Pięć faktów o religijnej stronie inauguracji prezydentury Donalda Trumpa, których nie znasz

Redakcja malydziennik

Franciszek zachęca do ryzyka, trudnych zadań, a także do realizowania marzeń. Przedstawił także „opiekuna Bożego marzenia”.

Ładuję....