CYWILIZACJA

Eutanazja tak opłacalna, że w Quebecu chcą ją rozszerzyć na chorych na Alzheimera, którzy o śmierć prosić nie mogą!

Kilka tygodni temu zaprezentowaliśmy wyniki badań kanadyjskich naukowców, którzy obliczyli, ile zaoszczędził budżet Kanady na zabijaniu chorych, zamiast ich leczeniu. Trudno się więc dziwić, że rozochoceni zyskami z zabijania parlamentarzyści, dla których ludzkie życie nic nie znaczy chcą zabijać kolejne grupy ludzi, także takich, którzy o śmierć prosić nie mogą.

Przypomnijmy te badania. W „Canadian Medical Association Journal”  dr Aaron J. Trachtenberg i dr Braden Manns wyliczyli, ile Kanada zaoszczędzi na wprowadzeniu eutanazji (nazywanej w tym kraju „medycznym asystowaniem przy umieraniu”. Sumy są ogromne, bowiem mowa jest o od 34.7 do nawet 138.8 milionów dolarów rocznie (w zależności od liczby zabitych pacjentów).

 

Przy takich zyskach trudno się dziwić, że parlamentarzyści szukają kolejnych grup, na których leczeniu można zaoszczędzić gigantyczne pieniądze. I dlatego parlamentarzyści kanadyjskiej prowincji Quebec zaczęli zastanawiać się, czy do dobrowolnej eutanazji, o którą chorzy muszą prosić, nie dodać eutanazji niedobrowolnej, którą można by „obdarzyć” ludzi, którzy prosić o to nie mogą. „The Gazette” informuje o tym, że właśnie rozpoczęto dyskusję, czy nie dopuścić do eutanazji osób, które nie mogą o nią poprosić. O kogo chodzi? O chorych na Alzheimera. 

 

Stowarzyszenie Chorych na Alzheimera z Quebecu już sprzeciwia się tym zapisom i prosi o ochronę chorych. – Bardzo trudno ocenić, czego chciałaby obecnie osoba chora na demencję – przekonuje April Hayward ze stworzyszenia. – To, że chciała czegoś dziesięć lat temu, gdy była zdrowa, nie oznacza, że chce tego obecnie – dodaje. 

 

Tyle, że takie argumenty nie przekonują polityków, którzy w eutanazji widzą wcale nie narzędzie poszerzania wolności, ale oszczędzania pieniędzy i polepszania jakości życia rodzin chorych, które muszą się nimi zajmować. Chorzy nie głosują, a młodzi, którzy mszczą się na starszych za dramat aborcji. Nie ma się więc, co oszukiwać, zgoda na aborcję, a później eutanazję nieuchronnie prowadzi do włączania na listę do likwidacji kolejnych grup ludzi.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale szaleństwo! Brytyjska rodzina królewska wkrótce się powiększy! Poznaj więcej faktów…

Redakcja malydziennik

Gwiazda porno całkowicie zmieniła swoje życie, kiedy usłyszała to jedno pytanie. Ty też je sobie zadaj!

UWAGA! Jeśli masz w domu te krople do oczu, NATYCHMIAST zwróć je aptece!

Redakcja malydziennik
Ładuję....