POLITYKA

Eutanazja dla każdego. Także dla dzieci. Kanada coraz bliżej zalegalizowania zabijania nieletnich

Eutanazja jest legalna w Kanadzie od nieco ponad roku, a pediatrzy coraz częściej są proszeni przez rodziców o eutanazję ich niepełnosprawnych czy umierających dzieci – wynika z ankiety przeprowadzonej przez Canadian Pediatric Society (CPS).

Amerykański działacz antyeutanazyjny Wesley Smith powiedział, że wyniki ankiety dowodzą, że Kanadyjczycy zgadzajaąsię z moralnie niebezpieczną tezą, że"zabijanie jest akceptowalną odpowiedzią na ludzkie cierpienie".

 

"Kiedy uwolni się świadomość eutanazji, nigdy nie przestanie się ona rozwijać" – napisał w „National Review”.

 

"Przypuszczam, że Robert Latimer – kanadyjski rolnik, który zamordował swoją córkę, ponieważ miała porażenie mózgowe – był wizjonerem" – dodał.

 

W Kanadzie coraz częściej podnoszona jest dyskusja na temat zmiany obowiązującego prawa. Obecnie w Kanadzie dozwolona jest dobrowolna eutanazja w przypadku osób w wieku co najmniej 18 lat, które cierpią z powodu ciężkiego i nieodwracalnego stanu chorobowego lub są terminalnie chore. Ustawodawcy chcieliby jednak rozszerzyć definicję legalnej eutanazji także na młodsze osoby. W tym celu wprowadzają pojęcie „dojrzały” nieletni. Dojrzały, czyli taki, który rzekomo jest w stanie zrozumieć naturę i konsekwencje eutanazji, a także mający prawo samodzielnie wnioskować o eutanazję. Najkrócej mówiąc chodzi o rozszerzenie legalnej eutanazji na chore dzieci.

 

Canadian Pediatric Society (CPS) przeprowadziło ankietę wśród członków stowarzyszenia. 45 lekarzy przyznało, że rodzice zwracali się do nich z prośbą o zabicie ich dzieci – noworodków lub niemowląt w wieku poniżej jednego roku. 

Kolejnych 118 pediatrów prowadziło rozmowy na temat eutanazji z rodzicami 419 dzieci. Jeśli zaś chodzi o prośby samych dzieci, 35 pediatrów przyznało, że dostali je od 60 nieletnich. Dziewięć osób otrzymało bezpośrednie wnioski o eutanazję od 17 nieletnich osób.

 

Jak na ewentualne zmiany w prawie zapatrują się pediatrzy. 46 procent badanych popiera eutanazję „dojrzałych nieletnich”, którzy mają "postępującą lub śmiertelną chorobę lub cierpią z powodu trudnego do zniesienia bólu”.

33 procent sprzeciwiało się eutanazji „dojrzałych nieletnich” z jakiegokolwiek powodu.

 

Źródło: LifeSiteNews.com/MałyDziennik

Komentarze

Zobacz także

Ministerstwo Zdrowia wyrzuciło w błoto trzy bańki…

Redakcja malydziennik

No i jest! HIT reprezentacji piłki nożnej z szatni

Redakcja malydziennik

I to jest DOBRA WIADOMOŚĆ. Senat zwiększy kwotę wolną od podatku

Redakcja malydziennik
Ładuję....