POLITYKA

Europa – TAK, Unia – NIE! Mocne słowa uzasadniające Brexit prosto z Anglii

29 marca zaczęła się procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Znamy dwa powody, dlaczego do tego doszło.

„Anglia nie chce opuścić Europy; kwestią jest przynależność do Unii Europejskiej” – uważa londyński kardynał Vincent Nichols, jest on arcybiskupem Westminsteru, i równocześnie wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE.

 

Według hierarchy dwie sprawy przyczyniły się do wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur UE. Pierwsza z nich, to poczucie dystansu, jakie Bruksela i Strasburg zawsze wywoływały u Brytyjczyków. Ponadto chodzi o sposób podejścia Unii do sprawy różnorodności.

 

„Jako naród mamy jeszcze miejsce w Europie i udział we wspólnym projekcie europejskim – powiedział angielski purpurat. – Chcemy być dobrymi sąsiadami krajów europejskich. Jako Kościoły możemy tu wnieść istotny wkład. Łączą nas więzi z katolickimi Kościołami miejscowymi innych narodów Europy, a przede wszystkim dajemy wspólne świadectwo, że żaden naród nie może żyć w izolacji”.

 

Podobne zdanie ma przewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy kard. Angelo Bagnasco. „Trzeba takiej Europy, która poważnie przemyśli własne podstawy, źródła i porządek, a ten nie jest finansowy ani ściśle polityczny, tylko duchowy, moralny, a zatem kulturowy – uważa arcybiskup Genui. – Jeśli Unia Europejska nie przemyśli swoich korzeni, będzie jej bardzo ciężko i nam wszystkim zagraża poważne ryzyko”

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Dobre wiadomości dla podatników już w… Premier Szydło obiecuje!

Redakcja malydziennik

Polacy podzieleni jak nigdy dotąd!

Poszukiwany przez wszystkie europejskie policje zamachowiec z Berlina poza Włochami i Francją był także w… KOMPROMITACJA SŁUŻB!!!

Redakcja malydziennik
Ładuję....