POLITYKA

Europa odchodzi od lewicowego dyskursu: lider sondaży w Holandii wzywa do deislamizacji!

Geert Wilders, lider holenderskiej Partii Wolności (Partij voor de Vrijheid [PVV]) po objęciu prowadzenia w sondażach wezwał do odzyskania kraju dla Holendrów.

Jak informuje portal Independent, Wilders porównał meczety ze świątyniami nazistowskimi, a Koran – z Mein Kampf. Wcześniejsze jego wypowiedzi sugerują, że chce doprowadzić do sytuacji, w której święta księga muzułmanów będzie dostępna tylko w celach naukowych. Jednocześnie zapewnił, że nie ma zamiaru konfiskować Koranu obywatelom.

 

Pozostałe partie krytykują takie poglądy. Jednoznacznie zapewniły, że nie przystąpią do tworzeniu rządu razem z PVV. Wilders powiedział jednak, że i tak będą musiały to zrobić, gdyż liczy, że wyborcy dadzą jego partii duży mandat zaufania. 

 

Wybory w Holandii odbędą się 15 marca, najnowszy sondaż daje PVV 25% poparcia, nie zapewnia jednak większości w parlamencie. Hasło jego kampanii to "Holandia jest znów nasza". Geert Wilders przyznaje, że czerpie wzorce z Brexitu i zwycięstwa Trumpa w USA.

 

Wilders w niedzielę udzielił czterdziestominutowego wywiadu stacji WNL. Zazwyczaj nie jest jednak zapraszany do telewizji i swoje tezy głosi głównie przez serwis Twitter. Partia Wolności to jednoosobowa inicjatywa Geerta Wildersa, członka parlamentu Holandii.

 

Źródło: Independent.co.uk, twitter.com/geertwilderspvv

Komentarze

Zobacz także

Mniej na drugie dziecko, więcej na następne. Będą zmiany w programie 500 plus?

Redakcja malydziennik

Komunistyczny szpieg i mason kandydatem na prezydenta Austrii!

Redakcja malydziennik

Wstyd. Jezuici ostro atakują konserwatywnych katolików i protestantów. „Ekumenizm nienawiści”

Ładuję....