RELIGIA

ESCOBAR: zbrodnie przeciwko ludzkości zamiecione pod dywan, przelewana była krew męczenników

Informacje te padły podczas spotkania z Franciszkiem. Rozmawiano także o kanonizacji Oscara Romero.

Do Watykanu przybył episkopat Salwadoru, z abp José Luisem Escobar Alas na czele. W czasie swej wizyty w Watykanie biskupi Salwadoru mówili też o wyzwaniach związanych z wzrostem przestępczości zorganizowanej w tym kraju i problemem handlu narkotykami. Przypomnieli, że wciąż nie została rozwiązana kwestia postawienia do odpowiedzialności winnych zbrodni popełnionych podczas ostatniej wojny domowej.

 

„28 lutego zakończyliśmy fazę dochodzeń w procesie o uznanie cudu przypisywanego jego wstawiennictwu. Chcielibyśmy, żeby kanonizował go Papież u nas w Salvadorze, dlatego zaprosiliśmy go odwiedzenia naszego kraju 15 sierpnia, czyli w setną rocznicę urodzin bł. Oskara Romero. Być może Opatrzność zechce, że jego cud zostanie już wtedy uznany przez Stolicę Apostolską i Franciszek przyjedzie ogłosić go świętym. Byłoby to dla nas ogromne błogosławieństwo – mówi Radiu Watykańskiemu przewodniczący episkopatu Salwadoru. – Chcielibyśmy, żeby odbyła się również beatyfikacja ojca Rutilio Grande, jezuity męczennika, który został zamordowany w 1977 r. Faza diecezjalna jego procesu beatyfikacyjnego zakończyła się zeszłym roku i cała dokumentacja jest już w Watykanie. Jednym z owoców krwi przelanej przez naszych męczenników jest wzrost liczby powołań. Umocniona została także wiara naszych wiernych i wzrósł ich udział w praktykach religijnych. Tym niemniej problemem jest przechodzenie katolików do sekt, których liczba rośnie”.

 

„Pokój został podpisany pod koniec ubiegłego wieku, wciąż jednak brakuje prawdziwej sprawiedliwości. Wiele spraw zamieciono pod dywan, także kwestię zbrodni przeciwko ludzkości, które wówczas popełniano. Jednocześnie powstało wiele nowych band, które nie walczą o żadne ideały, tylko o władzę i wpływy” – podkreśla przewodniczący episkopatu Salwadoru.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Franciszek: Chrześcijanin NIE narzeka tylko się uśmiecha i kocha!

Redakcja malydziennik

ANTYCHRZEŚCIJAŃSKA CENZURA!!! Szwedzi wykastrowali kolędę, żeby się nie kojarzyła z Jezusem!

Redakcja malydziennik

Czy niemiecki Kościół jest jeszcze katolicki? Ta wypowiedź wiceprzewodniczącego episkopatu sugeruje, że homoherezja tam zwyciężyła!

Redakcja malydziennik
Ładuję....