POLITYKA

Episkopat odciął się od SKANDALICZNEJ wypowiedzi bp Pieronka

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, również bp Tadeusz Pieronek. Jednak nie należy utożsamiać prywatnych wypowiedzi ze stanowiskiem Episkopatu – taka informacja pojawiła się na oficjalnym koncie Episkopatu na Twitterze. To odpowiedź na słowa bp Pieronka, który samospalenie mężczyzny przed PKiN nazwał "bohaterskim czynem".

W programie "Kropka nad i" w TVN 24 bp Pieronek odniósł się m.in. do zdarzenia z 19 listopada, kiedy przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się mężczyzna. Według mediów, wcześniej rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie "do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje".

 

– Łatwo jest odciąć się od tego i nie brać na siebie odpowiedzialności i tej krwi na rękach, kiedy się powie, no człowiek chory, niepoczytalny, a więc nieodpowiedzialny, ale tak nie jest – on wiedział, co robi. Był bardzo świadomy tego, co czynił. Ja mówię desperacki ale bohaterski czyn – powiedział bp Pieronek.

 

– To są te rzeczy, których nie można wytłumaczyć właściwie nigdy, bo to jest jego osobista decyzja. Co za tą decyzją stało, on wypowiedział publicznie, a co się stało w ostatnich momentach, kiedy już wiedział, że się stało coś bardzo ważnego i że traci życie, to jest zupełnie inna sprawa – dodał biskup. W jego opinii, był to "głos wołający o jakaś odpowiedzialność za to, co się dzieje".

Każdy ma prawo wyrażać swoje zdanie, również bp T. Pieronek. Jednak nie należy utożsamiać prywatnych wypowiedzi ze stanowiskiem Episkopatu. https://t.co/wiShRz1fYK

— EpiskopatNews (@EpiskopatNews) 6 listopada 2017

Źródło: wp.pl,Twitter

Komentarze

Zobacz także

Cejrowski o islamistach: „Zwłoki trzeba bezcześcić świńską krwią. Strzelać maczaną w niej kulą”!

Redakcja malydziennik

MSZ nie interesował się rodziną zamordowanego kierowcy? Jest wyjaśnienie resortu

Redakcja malydziennik

Niewolnicy nie mają wolnego czasu! Praca nie może niszczyć człowieka

Ładuję....