CYWILIZACJA

Epidemia odry niedaleko Polski. Są ofiary śmiertelne

Od września ubiegłego roku, kiedy w Rumunii wybuchła epidemia odry, zapadło na tę chorobę ok. 3400 osób, a 17 zmarło – poinformował w piątek rumuński minister zdrowia Florian Bodog. Najwięcej przypadków zanotowano na zachodzie i południowym zachodzie kraju.

Według ministra szczep wirusa w Rumunii jest podobny do szczepów stwierdzonych na Węgrzech i we Włoszech, ale nie ma na razie potwierdzenia, iż jest to ten sam szczep.

 

Z 12 do 9 miesięcy obniżono w Rumunii wiek, w którym dziecku podaje się pierwszą dawkę szczepionki przeciwko odrze. Władze zalecają zarazem zaszczepienie przeciwko tej chorobie wszystkich dzieci w wieku poniżej 9 lat.

 

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) ostrzegło w tym tygodniu, że prawdopodobieństwo przedostania się wirusa odry poza Rumunię jest wysokie.

 

Władze Węgier podkreślają, że nie ma zagrożenia epidemią odry w tym kraju. Tamtejsza służba zdrowia zgłosiła 31 przypadków z podejrzeniem, że może chodzić o odrę – poinformowała szefowa Krajowego Centrum Epidemiologii Beatrix Oroszi. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

NAWAŁNICE i BURZE: Jest pierwsza ofiara śmiertelna! Są też ranni!

Redakcja malydziennik

Terrorysta z Berlina zaproponował ISIS zamach w Niemczech. Służby o tym wiedziały, ale…

Redakcja malydziennik

Gender Harvard. Oto dowód jak nisko upada nauka

Redakcja malydziennik
Ładuję....