POLITYKA

Encyklika o ideologii gender koniecznie potrzebna!

Konieczne wydaje się wydanie encykliki lub innego dokumentu Magisterium Kościoła na temat ideologii gender – podkreśla kard. Willem Eijk z Ultrechtu.

Ideologia gender wprowadza w błąd i zakłopotanie wielu katolików – podkreślał kardynał – szczególnie związanych z wychowaniem dzieci i dlatego wydaje się wskazanym wydanie specjalnego dokumentu poświęconego właśnie błędom tej ideologii. Wedle kardynała fałszerstwom tego myślenia trzeba aktywnie przeciwdziałać, bowiem coraz więcej rodziców ulega tego typowi myślenia i zaczyna uważać, że dzieci mogą samodzielnie wybierać swoją płeć. Dlaczego tak jest? Bo, jak podkreślał kard. Eijk, „nie słyszą oni nic innego”.

Kościół ma w takiej sytuacji obowiązek przypominania katolickiego nauczania na temat ludzkiego ciała. – Gdy idelogia gender rozpowszechnia się w całym świecie zachodnim mamy obowiązek ostrzegać ludzi – zaznaczał kardynał i dodawał, że teologia moralna nie pozostawia wątpliwości, że zmiana płci nie jest dopuszczalna. – To jest sytuacja, jak z eutanazją i wspomaganym samobójstwem, gdy zaczynało się o tym dyskutować wydawało się, że nigdy nie będzie na to zgody, a teraz dla wielu to rzecz absolutnie naturalna – mówił kard. Eijk.

Opinie te zostały sformułowane podczas wystąpienia poświęconego medycynie w dominikańskim klasztorze w Oksfordzie. Kard. Eijk zaś wydaje się predestynowany do ich głoszenia, bowiem jest on teologiem moralnym, a zanim zdecydował się na wstąpienie do seminarium i przyjęcie święceń kapłańskich był lekarzem i pracował w szpitalu uniwersyteckim w Amsterdamie.

Źródło: Cruxnow.com

Komentarze

Zobacz także

ABSURD Szwedzi gubią się w poprawności politycznej! Mają sprawcę, ale nie wiedzą, czy to on, bo jest…

Redakcja malydziennik

Oto jedna z modlitw, którą odmów w trudnych chwilach a zobaczysz efekt!

Kreml UDERZY w Polskę? Rosjanie chcą…

Ładuję....