ARCHIWUM

Emerytura 40 razy wyższa niż przeciętnego Kowalskiego! Nie zgadniesz, ile pieniędzy przysługuje Donaldowi Tuskowi

Kiedy Polacy będą wybierali kolejny raz prezydenta, Donald Tusk będzie już emerytem i to z dochodami, o których polski emeryt może jedynie pomarzyć. Czy te pieniądze zatrzymają go w walce o najwyższy urząd w państwie?

Donald Tusk coraz częściej wymieniany jest jako kontrkandydat Andrzeja Dudy w następnych wyborach prezydenckich. Wówczas obecny Przewodniczący Rady Europejskiej, na mocu unijnych przepisów będzie już emerytem z niebagatelnie wysoką emeryturą. 

 

Jak informuje Wirtualna Polska Donald Tusk nie dość, że będzie mógł przejść na emeryturę wcześniej niż przecięty Kowalski, to i dostanie… około 80 tys. zł netto emerytury miesięcznie, czyli prawie milion zł rocznie

 

Skąd tak wysoka kwota? Jak informuje Wirtualna Polska, Przewodniczącemu Rady Europejskiej przysługuje emerytura w wysokości 2/3 jego obecnych zarobków, a te są na poziomie 125 tys. zł brutto. Jako polski premier Tusk otrzymywał około 18 tys. zł brutto miesięcznie.

 

Według ostatnich danych ZUS, średnia emerytura w Polsce wyniosła w marcu około 2150 zł brutto, czyli 1780 zł na rękę. Realnie spora grupa emerytów musi żyć za jeszcze mniejsze pieniądze, czyli za 1930 zł brutto, czyli 1605 zł na rękę.

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

No i wyszły zamiary Niemców i ich stosunek do Rosji. Przeszło połowa obywateli Niemiec nie chce sankcji za zbrodnie Rosji!

Redakcja malydziennik

Lichocka o Misiewiczu: Woda sodowa mu uderzyła do głowy!

Redakcja malydziennik

„Katolicki” Uniwersytet w Louvain zabija starców i chorych…

Redakcja malydziennik
Ładuję....