POLITYKA

Ekspert potwierdza: wizyta Trumpa przeniesie nasz sojusz na wyższy poziom!

Niespełna tydzień został do wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Opinie napływające z różnych stron potwierdzają: prezydent USA wygłosi ważne przemówienie.

W rozmowie z defence24.pl przełomowość przyszłej przemowy Trumpa w Warszawie potwierdza Damon Wilson, wiceprezes Atlantic Council, amerykańskiego think-tanku.

 

Według Wilsona fakt, że Donald Trump istotne treści wygłosi właśnie w Warszawie nobilituje nasz region, a szczególnie Polskę. Ekspert przewiduje, że Trump odniesie się do zaangażowania NATO w Europie Środkowo-Wschodniej, a także zapowiedzi wzmocnienia współpracy Polski i USA.

 

W wywiadzie dla defence24.pl podkreślono, że Polska jest modelowym sojusznikiem USA, gdyż realizuje strategię NATO na wydatki i inwestycje zbrojeniowe. Stany liczą, że część zleceń będzie przekazanych właśnie ich krajowi. Kwestią otwartą jest natomiast to, co Trump powie o obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

 

Prezydent USA może bowiem potwierdzić, że US Army nie stacjonuje w naszym regionie tylko tymczasowo. Ważnymi kwestiami do rozwiązania jest rozbudowanie zaangażowania na poziomie dyplomatyczno-politycznym, gospodarczym oraz handlowym. Wtedy rzeczywiście nasze relacje wejdą na wyższy poziom.

 

Donald Trump przyleci do Warszawy 5 lipca, a 6 lipca uda się na szczyt G20 do Hamburga.

Źródło: defence24.pl

Komentarze

Zobacz także

Prace utknęły w miejscu. Jaruzelski i Kiszczak jeszcze będą generałami

Redakcja malydziennik

Clinton zwiększa przewagę nad Trumpem. NAJNOWSZY SONDAŻ!

Redakcja malydziennik

Uwaga! Toksyczny i groźny stwór z innej planety na europejskiej plaży

Redakcja malydziennik
Ładuję....