ARCHIWUM

Egzorcyzm przez … telefon? PRZECZYTAJ TĘ HISTORIĘ!

„Dla Boga nie ma nic niemożliwego”, powiedział Anioł do Najświętszej Maryi. Jest to dogmat. Dlatego też należy działać. ZOBACZ

Fragment wywiadu ze śp. ks. Gabrielem Amorthem, światowej sławy egzorcystą!

Ksiądz twierdził, że często przed przystąpieniem do egzorcyzmu wysyła osoby do grup Odnowy w Duchy Świętym, aby modliły się o uwolnienie, pytając później o jakąś szczególną reakcję na tę modlitwę. Czy ksiądz wymaga, aby takie osoby, u których podejrzewa się wpływ złego ducha, były przebadane przez lekarzy psychiatrów?

Tak.

A jeśli te osoby nie znajdują grup Odnowy, które modliłyby się o uwolnienie, czy ksiądz również je przyjmuje?

Tak, jeśli są wystarczające powody. Biskup Gemma w swojej książce Ja, biskup egzorcysta twierdzi, że egzorcyzmy nigdy nikomu nie zaszkodziły. Jednakże jest korzystne, by wcześniej były przeprowadzone rozmowy, po to, by zrozumieć, czy osoba naprawdę potrzebuje egzorcyzmu. To jest tak, jakby ktoś doświadczywszy bólu w pewnej części ciała, poszedł do chirurga i powiedział: „Proszę wyciąć mi ten fragment ciała”. Logiczne jest, że najpierw muszą być przeprowadzone szczegółowe badania.

Czy egzorcyzmy mogą być wykonywane na odległość?

Tak, egzorcyzmy można odprawiać z oddalenia. Ja wykonuję wiele egzorcyzmów przez telefon, np. nad osobami, które już znam i wiem, że tego potrzebują.

Ze strony kapłanów nie zdarza się to często.

Znam egzorcystów, którzy wykonują egzorcyzmy przez telefon, prawie z tym samym skutkiem jak wtedy, kiedy osoby są obecne. Ja wykonuję przez telefon krótkie egzorcyzmy. Są skuteczne. Pewna Szwajcarka, która jest opętana przez demona, dzwoni do mnie często. Prowadzę dialog ze złym duchem, który używa języka bardzo swobodnego. Mówi: „Tutaj, w Szwajcarii, robimy to, co chcemy. Nie ma tu żadnego drania podobnego do ciebie”. W tym kraju nie istnieją egzorcyści. Jest wiele państw, w których nie ma żadnego egzorcysty.

Jak często dzwonią do księdza?

Różnie z tym bywa. Jest sześć osób, które dzwonią do mnie prawie we wszystkie wieczory, by otrzymać błogosławieństwo.

Jak często wykonuje ksiądz egzorcyzmy osobiście?

Przypadki najcięższe przyjmuję raz w tygodniu, ale są one nieliczne.

To szlachetny akt pokory, aby oprócz rozeznania, podołać temu, by przyjmować tych ludzi raz w tygodniu, będąc tak bardzo poszukiwanym?

Tych przypadków jest mało, zdarzają się trzy lub cztery razy w miesiącu. Postępuję odpowiednio według możliwości, które posiadam. Egzorcyzmuję od rana do wieczora, rano i po południu. Jednak czas jest ograniczony, nawet gdy ktoś nieustannie się poświęca swoim obowiązkom.

Przypuszczam, że ksiądz posiada pozwolenie nie „ad personam”, ale pozwolenie ogólne. Czy mogą zwracać się do księdza również osoby z innych diecezji?

Tak, oczywiście, przybywają również z innych diecezji. Ja staram się unikać osób, które mieszkają daleko, ponieważ twierdzę, że jeden egzorcyzm na nic się nie przyda. Jeśli egzorcyzmy pomagają, wymagają dłuższej serii. Czasami potrzeba lat, by skutek był widoczny. Dlatego nie ma sensu, żeby Sycylijczyk lub Piemontczyk przybywali do Rzymu. Proszę ich, by szukali egzorcysty bliżej.

Przypominam sobie pewne zdanie, które ksiądz mi powiedział dawno temu: „Ja egzorcyzmuję zawsze, nawet gdy czynię mały egzorcyzm, nawet gdy mam wątpliwość, ponieważ pomimo wszystko jest to modlitwa o uwolnienie osoby, która zawsze na tym korzysta”. Postępowanie księdza jest aktem wielkoduszności.

Mam swój mały egzorcyzm. Jest bardzo krótki. Nie czyni zła. Jest użyteczny dla rozeznania, czy ktoś potrzebuje egzorcyzmu, czy też nie. Chociaż ja, by to zrozumieć, proszę, by ludzie udawali się do grup modlitewnych, aby tam korzystać z modlitw o uwolnienie. Nie jest łatwo rozeznać, kto potrzebuje egzorcyzmu. Nie istnieją dwa jednakowe przypadki opętań. Czasami osoby takie nie są w stanie się modlić, niekiedy mogą modlić się bez trudu.

Ów „mały egzorcyzm”, który wykonuję przez telefon lub osobiście, jest streszczeniem właściwego egzorcyzmu i brzmi następująco:

„Egzorcyzmuję ciebie, duchu nieczysty, wszystkie napaści nieprzyjaciela, wszystkie zjawy, wszystkie zastępy, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, wyjdź i uciekaj z tego stworzenia Bożego. Rozkazuję tobie, który z wysokości niebios zostałeś strącony do piekła.

Odejdź w imię Ojca, odejdź w imię Syna, odejdź w imię Ducha Świętego, przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy, Matki Bożej Maryi, przez moc Ducha Świętego, przez ten święty znak Krzyża Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen”.

Widzi siostra, że egzorcyzm jest krótki? A co najważniejsze skuteczny.

Pomoc za pośrednictwem egzorcyzmu przez telefon jest stosunkowo mało znaną rzeczą…

Potwierdzam, że jest skuteczny, ale osoba musi być obecna przy telefonie.

 

Copyright © by Wydawnictwo Salwator

Źródło: Wydawnictwo Salwator

Komentarze

Zobacz także

WRESZCIE jakiś pozytyw! Karolak odcina się już od KOD. Dlaczego?

Redakcja malydziennik

Kompromitacja sądów w sprawie prezydenta Olsztyna

Redakcja malydziennik

Czy grozi nam POLEXIT? Premier Szydło wyjaśnia

Redakcja malydziennik
Ładuję....