RELIGIA

DZIWISZ zabiera głos ws. PEDOFILII w KOŚCIELE! „Jan Paweł II był papieżem, który…”

„W związku z powtarzaniem w mediach nieprawdziwych informacji, które wprowadzają w błąd wiele osób, pragnę przypomnieć, że św.  Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który w sposób systemowy wprowadził ochronę dzieci i młodzieży w Kościele” – napisał kardynał Stanisław Dziwisz w oficjalnym oświadczeniu.

Kardynał Dziwisz wymienia w punktach zasługi papieża Polaka na polu walki z pedofilią w Kościele. W swoim oświadczeniu przypomina m.in., że „za pontyfikatu i zgodnie z wolą św. Jana Pawła II Kongregacja Nauki Wiary rozpoczęła dochodzenie w sprawie oskarżeń dotyczących Maciela Delgollado, założyciela Legionistów Chrystusa”.

Czytaj także: Papież Franciszek zabiera głos ws. ukrywania PEDOFILII! „Jan Paweł II bywał…”

Dziwisz pisze również, że Jan Paweł II wprowadził w Kościele restrykcyjne normy prawne, mające na celu zwalczanie przestępstwa wykorzystywania. Oprócz tego Dziwisz przytacza fakty świadczące o świętości zmarłego papieża.

„W celu zbadania życiorysu Jana Pawła II przesłuchano 122 świadków, w tym także niezwiązanych z Kościołem katolickim oraz sporządzono 2414 stron dokumentacji procesowej. Świętość Jana Pawła II potwierdziło swoim autorytetem dwóch papieży, beatyfikował go Benedykt XVI, a kanonizował Papież Franciszek. Stolica Apostolska, biorąc pod uwagę opinię komisji lekarzy, uznała dwa uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II za niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia”.

– wspomina kardynał.

Stanisław Dziwisz zwraca także uwagę na przemówienie Jana Pawła II, w którym wyraźnie potępił on pedofilię w Kościele. Całe oświadczenie kardynała można przeczytać TUTAJ.

Źródło: diecezja.pl

Komentarze

Zobacz także

Eutanazja? Homozwiązki? Brak komunii z Rzymem? TRZY RAZY TAK – włoscy chrześcijanie chyba zapomnieli kim są

Redakcja malydziennik

Kościół zawsze będzie „uparty” w kwestii małżeństwa. JASNA deklaracja kardynała

Ćwiczenia Duchowe św. Ignacego wpływają na mózg. Bardzo KORZYSTNIE

Ładuję....