ARCHIWUM

Dziś urodziny obchodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński, sprawdź, ile lat kończy!

A z tej okazji przyłączamy się do najlepszych życzeń dla solenizanta i dla Polski. Gdyby nie katastrofa pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, byłaby to podwójna okazja do świętowania – zginął wtedy jego brat, Prezydent RP, Lech Kaczyński.

Jarosław Kaczyński obchodzi dziś 68. urodziny, urodził się 18 czerwca 1949 roku na warszawskim Żoliborzu w rodzinie o patriotycznych tradycjach. W czasie II wojny światowej ojciec Rajmund działał w konspiracji, w Armii Krajowej.  W 1944 brał udział w Powstaniu Warszawskim, za co został odznaczony krzyżem Virtuti Militari. Matka Jadwiga w 1941 roku wstąpiła do Szarych Szeregów. Brała udział jako sanitariuszka  w akcji Burza – podaje strona Prawa i Sprawiedliwości.

 

Prezes PiS był działaczem opozycyjnym, związanym z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”, Prezes i założyciel Porozumienia Centrum, następnie Prawa i Sprawiedliwości, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, doktor nauk prawnych.

Źródło: pis.org.pl

Komentarze

Zobacz także

Katolicki pogrzeb nie dla …! BRAWO DLA ODWAŻNEGO HIERARCHY!

Redakcja malydziennik

NO I Schetyna zapowiedział nowy program PO! Legalizacja związków sodomskich!

Redakcja malydziennik

Polityczna gra DEKLARACJĄ WIARY

Redakcja malydziennik
Ładuję....