RELIGIA

Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nie potrafisz zrozumieć tej tajemnicy? Wyjaśnił ją św. Augustyn!

Św. Augustyn z Hippony poświęcił 20 lat swojego życia na napisanie traktatu o Trójcy Świętej. Szczegółowo wyłożył wszystkie znane mu zagadnienia. Jednak i tak lepiej, niż cała książka, tajemnicę Trójcy opisuje ta krótka historia.

Rzecz miała miejsce nad morzem. Św. Augustyn już jako biskup Hippony, przechadzając się samotnie po piaszczystym brzegu, rozważał tajemnicę Trójcy Świętej. Spotkał dziecko bawiące się na plaży: mały chłopiec czerpał muszlą wodę z morza i wlewał ją do dziury wykopanej w piasku. Augustyn zrozumiał, że prędzej ono wyczerpie morze muszelką i zmieści je w małym dołku, niż on zrozumie i wyjaśni tajemnicę Trójcy.

 

Kończąc dwudziestoletnią pracę nad traktatem „O Trójcy” – De Trinitate, św. Augustyn napisał: W tym wszystkim, o czym tak wiele mówiłem, nie śmiem uznać, żebym powiedział coś, co by było godne tej najwyższej i niewyrażalnej Trójcy. Raczej wyznaję, że to przedziwne poznanie przewyższa moje siły.

Źródło: wiara.pl

Komentarze

Zobacz także

Sprawa katolików-eutanazistów jest jeszcze bardziej szokująca! Stoi za nią POTĘŻNY polityk UE. I sprzeciwia się Papieżowi

Redakcja malydziennik

Moc tej Rany potwierdzili św. Ojciec Pio i św. Gertruda. Dziś i Ty możesz prosić o darowanie grzechów za przyczyną Świętej Rany Ramienia Chrystusa

Księża będą nosić mundur? Rząd szykuje zmiany w prawie!

Ładuję....