ARCHIWUM

Dziś można uzyskać Odpust Zupełny PORCJUNKULI! Wystarczy tylko…

2 sierpnia to święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Nie trzeba jednak wyjeżdżać do Włoch, aby go otrzymać, a jedynie wybrać się do najbliższego kościoła parafialnego.

Porcjunkula, czyli „kawałeczek”, „drobna część”, to kaplica obecnie mieszcząca się wewnątrz bazyliki Matki Bożej Anielskiej pod Asyżem. Miała powstać już w VI wieku na bazie grudki ziemi z grobu Matki Bożej. W 1207 roku odnowił ją św. Franciszek i zamieszkał w niej.

 

Odpust zupełny Porcjunkuli wiąże się z podaniem, według którego Matka Boża, ukazując się św. Franciszkowi w otoczeniu aniołów, miała powiedzieć, że w zamian za jego gorliwość w staraniach o zbawienie dusz, może on poprosić o łaskę, jaką zechce. Św. Franciszek prosił, aby wszyscy, po odbytej ze skruchą spowiedzi i po nawiedzeniu kaplicy Porcjunkuli, mogli otrzymać odpust zupełny i przebaczenie wszystkich grzechów – podaje portal Episkopatu Polski.

 

Obecnie (od 1911 roku) jest on związany z każdym kościołem, przy których istnieje III Zakon św. Franciszka. Dla uzyskania odpustu Porcjunkuli należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

Źródło: episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

Gospodarka w tym roku WYSTRZELI w górę! Ten schemat oznacza naprawdę dobre wieści dla Polski

Redakcja malydziennik

Niemka POBIŁA polską policjantkę! Niemiecki "Naród Panów" dokazuje na całego!

Redakcja malydziennik

Kaczyński nie ma wątpliwości: to była próba PUCZU

Redakcja malydziennik
Ładuję....