RELIGIA

Dziś Lednica 2000. Od 8 rano młodzi gromadzą się na Polach Lednickich

Centralnym punktem wydarzenia będzie Eucharystia o 20.00, ale już od samego rana gromadzą się ludzie. To 21. spotkanie tego typu zainicjowane przez o. Jana Górę OP.

Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych. O 17 przybyłych przywita abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta sprawowana o godzinie 20.00 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Głównym symbolem tegorocznego spotkania na Lednicy będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.

 

Oprócz możliwości spowiedzi już od samego rana i spotkania modlitewnego, spotkaniu będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia – Maraton Lednicki i tańce lednickie dla św. Jana Pawła II z okazji jego urodzin.

 

Lednica 2000 to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży. To dzieło o. Jana Góry i św. Jana Pawła II.

Źródło: BPKEP

Komentarze

Zobacz także

Jak być miłosiernym? Dowiedz się!

Redakcja malydziennik

Jestem owcą, która ma połamane serce. POSŁUCHAJ OSTATNIEGO ODCINKA REKOLEKCJI

Redakcja malydziennik

Maryja z Jasnej Góry ma zupełnie nową koronę! Pobłogosławił ją sam papież

Ładuję....