WYDARZENIA

Dziś cała Polska wyszła na ulice w Marszach dla Życia i Rodziny

W niedzielę po godz. 12.30 z warszawskiego pl. Trzech Krzyży wyruszył piękny Marsz dla Życia i Rodziny. Ma on m.in. wyrazić oczekiwanie wobec władz budowania przyszłości Polski na szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju oraz dla małżeństwa kobiety i mężczyzny. W całej Polsce odbylo się dziś 70 takich manifestacji.  Jednym z największych Marszy byl w Toruniu.

 

Marszowi, który zakończy się przed Kościołem Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, przyświeca w tym roku hasło „Polska rodziną silna!”.

Marsz poprzedziła msza św. w Kościele św. Aleksandra. W wygłoszonej homilii ksiądz Paweł Powierza powiedział: „Chcemy stanąć w obronie życia, obronie wartości, które kształtują nie tylko życie naszych rodzin, ale i ojczyznę, a także społeczeństwo”. Dodał, że dziś trzeba bronić tego, co jest bożym prawem, tego co jest dane także ludzkiej naturze. Podkreślił jednocześnie, że życie społeczne „kształtuje się przez rodzinę i w rodzinie”. Marsz objął patronatem biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński, a pozdrowienia i błogosławieństwo dla uczestników marszu przekazał metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Podobne marsze zaplanowano w niedzielę w kilkudziesięciu miastach, oprócz Warszawy, także m.in. w Bydgoszczy, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Warszawie, Zamościu i Żywcu.

Uczestnicy warszawskiego wydarzenia wesprą dom samotnej matki w Chyliczkach koło Konstancina. Akcja pod hasłem „Słoiczek dla Chyliczek” jest zbiórką funduszy na rzecz tamtejszego Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na wyprawki dla matek samodzielnie wychowujących dzieci poza tym ośrodkiem, jak również na wymianę starych, zniszczonych szaf w pokojach pensjonariuszek domu.

Organizatorzy marszu informowali, że jego uczestnicy wychodzą na ulice polskich miast, „aby wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę; dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości oraz wyrazić oczekiwanie wobec władz publicznych budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary, szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania”.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r.; na przestrzeni 13 lat organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości.

Komentarze

Zobacz także

PRAWDZIWY marsz CZAROWNIC – spalić katedrę, zrobić burdę… Przeciwstawił się temu JEDEN CZŁOWIEK

Członkowie groźnej sekty wykorzystują tragedię w Londynie. Swoje namioty rozstawili obok zgliszcz Grenfell Tower

Redakcja malydziennik

Nie uwierzysz w to, co dzieje się na tym filmiku! Faktem jest, że IMIGRANCI PRZYBYWAJĄ

Redakcja malydziennik
Ładuję....