WYDARZENIA

Dziś brytyjski sąd znów zaczyna badać sprawę Charliego Garda. Zobacz, kiedy się okaże, CZY PRZEŻYJE

11-miesięczny Brytyjczyk w dalszym ciągu podłączony jest do aparatury ratującej życie. Lekarze dzięki orzeczeniom sądów mogą odłączyć chłopca od nich. Jednak w weekend szpital zaczął rozważać możliwość rozpoczęcia kuracji Charliego.

W piątek wieczorem szpital Great Ormond Street poinformował, że skierował do sądu zapytania o wprowadzenie terapii dla Charliego Garda. Lekarze z Londynu otrzymali nowe dane od kolegów po fachu z dwóch światowych placówek. Wcześniej konsylium Great Ormond Street nie widziało możliwości wyleczenia dziecka, a podtrzymywanie jego terapii uznawano za formę uporczywej terapii.

 

Sprawa trafiła jednak w poniedziałek do londyńskiego sądu. Tam sprawa ma być rozstrzygnięta, jednak nie wcześniej, niż przed czwartkiem.

 

Charlie gard 4 lipca skończył 11-miesięcy. Cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną, europejskie sądy uznały, że lekarze mają prawo odłączyć go od aparatury i jednocześnie odebrali prawo do zabrania dziecka ze szpitala.

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze

Zobacz także

Małopolska: Wyciek KWASU w nieczynnej rafinerii w Gorlicach!

Redakcja malydziennik

Lepiej nie jedź TAM na WAKACJE! Ewakuowano 800 osób z powodu…

Ziobro upomina się o dokumenty w sprawie śledztwa Magdaleny Żuk. Czy kiedyś się dowiemy, dlaczego młoda dziewczyna nie żyje?

Redakcja malydziennik
Ładuję....