WYDARZENIA

Dziewczynki mogą nosić spodnie, a chłopcy… Jak równość, to równość!

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą wybrać, jaki mundurek szkolny chcą nosić – spodnie czy spódnice. Takie zmiany wprowadziła dyrekcja jednej ze szkół w Nowej Zelandii po tym, jak dziewczynki sprzeciwiły się obowiązkowemu noszeniu spódniczek.

W gimnazjum w północnym Dunedin mundurki szkolne były inne dla chłopców i dziewczynek. Chłopcy mogli wybrać między krótkimi i długimi spodniami, a dla dziewczynek przygotowano spódnice. Uczennice zaczęły skarżyć się, że nie mają możliwości wyboru.

 

W placówce uczy się ponad 200 osób w wieku od 10 do 13 lat. Pod koniec 2015 roku część uczennic zaczęła pytać dyrekcję szkoły, czemu muszą zakładać spódniczki, skoro tworzy to przestarzałe stereotypy związane z płcią. W odpowiedzi na ich prośbę dyrekcja zgodziła się, by żeńska część szkoły również mogła nosić spodnie. 

 

To rozwiązanie przyniosło jednak problemy. Uczennicom, które przychodziły do szkoły w spodniach, dokuczano, że ubierają się jak chłopcy.

 

Kolejnym rozwiązaniem zaproponowanym przez dyrekcję było rozszerzenie liczby mundurków do wyboru. Po wprowadzonych zmianach jest ich pięć: krótkie i długie spodenki, kilt, spodnie lub culloty. Każdy uczeń, bez względu na płeć, może wybrać jaki strój chce nosić.

 

"Do tej pory żaden z uczniów nie zdecydował się na noszenie spódniczki, ale jeśli się na to zdecyduje, nie widzę problemu" – powiedziała Hayward. "Mam nadzieję, że uczniowie, którzy kwestionują swoją płeć lub seksualność, zrozumieją, że cenimy ich różnorodność i mogą czuć się komfortowo we własnej skórze" – dodała.

 

Źródło: rp.pl

Komentarze

Zobacz także

PRAWDZIWY marsz CZAROWNIC – spalić katedrę, zrobić burdę… Przeciwstawił się temu JEDEN CZŁOWIEK

85- latka wjechała samochodem do restauracji! ZOBACZ SZOKUJĄCE NAGRANIE!

Adam Gaafar

Uwaga! Nowe fakty z kopalni Zofiówka

Redakcja malydziennik
Ładuję....