ARCHIWUM

Dzień bez afery w KOD dniem straconym! Może zrzutka na dobrego księgowego?

"Część pieniędzy wpłacanych w czasie publicznych kwest nie trafiło na konto KOD, wciąż brakuje też większości protokołów ze zbiórek. Ponadto zawyżano wysokość faktur, a partie polityczne płaciły spore kwoty za – jak twierdzą członkowie Komitetu – wejście na scenę podczas wieców i manifestacji" – informuje Onet.pl, powołując się na członków Komitetu Obrony Demokracji.

To nie koniec sensacji. Zarząd KOD, w związku z zaistniałą sytuacją, postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury. 

 

Onet.pl dowiedział się ponadto, że z sejfu, do którego dostęp miał jedynie najbliższy zaufany Mateusza Kijowskiego, zginęło 19 protokołów z 21 kwest publicznych. Zginęły także pieniądze, które do puszek wrzucali sympatycy Komitetu Obrony Demokracji. Na koncie brakuje ok. 9,5 tys. zł. 

 

W styczniu Onet.pl ujawnił, że lider KOD wystawił sześć faktur, każdą na 15 tys. 190 zł i 50 gr brutto. Dziś portal upublicznił, że była jeszcze jedna faktura – datowana na 15 listopada 2016 roku, jednak przelew za nią został wstrzymany przez zarząd Komitetu.

Źródło: Telewizja Republika, onet.pl

Komentarze

Zobacz także

Metody Platformy: omamianie i okłamywanie Polaków. Andruszkiewicz: "PO tradycyjnie okłamuje Polaków, twierdząc teraz, że…

Redakcja malydziennik

Biskup dla byłych anglikanów odważnie broni Tradycji Kościoła. „Amoris laetitia” nie dopuszcza rozwodników do Eucharystii!

Redakcja malydziennik

Siedem rzeczy, których jeszcze nie wiesz o Guadalupe

Redakcja malydziennik
Ładuję....