CYWILIZACJA

DZIĘKUJEMY! Kamil Stoch zmiażdżył konkurencję, a Polska drużyna tryumfuje w wielkim stylu!

Dzisiaj odbyły się przedostatnie zawody tegorocznej edycji Pucharu Świata. Wspaniałe zawody są dobrym podsumowaniem udanego sezonu. Polska, mimo bardzo słabego początku zajęła trzecie miejsce i praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w Pucharze Narodów!

Zwyciężyli bardzo równo skaczący Norwegowie w składzie Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Anders Fannemel i Andreas Stjernen. Szczególnie dobrze skakał Johansson – 246 i 246,5 m.

Drugie miejsce przypadło Niemcom (Eisenbichler, Freitag, Geiger, Wellinger). Polska skakała w "mistrzowskim" składzie z Lahti – Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. Za nami uplasowała się Austria.

Wspaniale przedstawiała się rywalizacja Stocha z Kraftem. Austriak w swoim drugim skoku pobił rekord skoczni skacząc 251 m., wieszając wysoko poprzeczkę przed Kamilem Stochem, który skakał tuż po nim. Stoch nie przeraził się utalentowanego rywala i po kilkudziesięciu sekundach odebrał rekord Kraftowi, skacząc o pół metra dalej.

 

_______

Przed aktualizacją podaliśmy błędną informację, że Polska już wygrała Puchar Narodów. Przepraszamy za pomyłkę. Wszystkie jednak znaki na niebie i skoczni wskazują, że jutro to trofeum trafi do Polaków.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

Kupił radziecki czołg za 150 tys., został MILIONEREM! W środku znalazł… [WIDEO]

Adam Gaafar

Tak się odbiera radość świąt! Władze Paryża strzeliły sobie w kolano!

Redakcja malydziennik

Dziewczynka chora na białaczkę zrobiła dla innych dzieci coś niezwykłego! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....