POLITYKA

Dzięki niej żyje OSIEM osób! Zobacz, co niesamowitego zrobiła ta nastolatka…

To była bardzo nagła śmierć. 13-letnia Jemima Layzell po prostu upadła podczas przygotowywania przyjęcia urodzinowego swojej mamy. Zmarła po czterech dniach. Dziewczynę zabił tętniak. Jakiś czas przed śmiercią powiedziała rodzicom, że chciałaby podzielić się kiedyś swoimi organami. Nikt nie spodziewał się, że stanie się to tak szybko.

 „To było na początku 2012 roku. Rozmawiałyśmy o tym, bo w wypadku samochodowym zginął przyjaciel rodziny. Jemima nie słyszała wcześniej o przeszczepianiu organów, ale z naszych rozmów zrozumiała, jakie to jest ważne i zadeklarowała, że chciałaby to zrobić” – opowiada matka dziewczyny Sophy Layzell. 

 

Rodzice przyjęli do wiadomości decyzję córki, ale nie myśleli, że wobec tego wyzwania staną już niebawem. Parę tygodni póżniej Jemina upadła, a po czterech dniach zmarła.  Lekarze poinformowali rodziców dziewczynki, że jej organy mogłyby zostać przeszczepione. „To była dla nas bardzo trudna decyzja. Wiedzieliśmy jednak, że Jemima by tego chciała. Z drugiej strony wiedzieliśmy też, że gdybyśmy odmówili, tak naprawdę odebralibyśmy szansę na życie innym ludziom. Zgodziliśmy się” – mówi tata Jemimy.

 

Lekarze pobrali od Jeminy  serce, jelito cienkie, trzustkę, dwie nerki, płuca oraz wątrobę, która została podzielona i przeszczepiona dwóm osobom. Co więcej, pobrano także tkanki oka, które pomogły dwóm kolejnym osobom w odzyskaniu wzroku.

 

Po ponad pięciu latach od śmierci córki, rodzice Jemimy otrzymali potwierdzenie od brytyjskiej służby zdrowia, że 13-latka jest jedyną osobą na Wyspach, która uratowała aż osiem osób, w tym pięcioro dzieci. 

 

„Jemima była piękna ,mądry, zabawna, empatyczna i pełna pomysłów. Jesteśmy pewni, że byłaby dumna z tego, do czego się przyczyniła”. 

 

Źródło: metro.co.uk/Mały Dziennik, fakt24.pl

Komentarze

Zobacz także

MEN uspokaja; samorządy zdążą z reformą edukacji

Redakcja malydziennik

Nareszcie! Wreszcie kolejne zarzuty przeciwko oszustom z OLT!

Rosja stoczyła się do rynsztoka! Nowe prawo: raz w roku można legalnie pobić żonę!

Redakcja malydziennik
Ładuję....