RELIGIA

Dziekan Roty Rzymskiej o „Dubia” czterech kardynałów: To może doprowadzić do odebrania im kardynalatu

I niech ktoś powie, że nie jest to już sytuacja otwartego sporu wewnątrz Kościoła, w którym zadającą pytania o ortodoksję mniejszość próbuje się uciszyć nie odpowiedzią, ale zwykłymi groźbami. Do takich właśnie środków ucieka się dziekan Apostolskiego Trybunału Roty Rzymskiej ks. prafał Vito Pinto!

To, co dzieje się po Dubia czterech kardynałów, trudno określić inaczej, niż jako zwyczajną na nich nagonkę. Odpowiedzi na wątpliwości wciąż brak, a zamiast tego mamy coraz ostrzejsze słowa, a niekiedy otwarte już groźby. Tak właśnie można traktować wypowiedź dziekana Roty Rzymskiej ks. Vito Pinto, który zupełnie otwarcie oznajmił, że jakiekolwiek wątpliwości wobec „Amoris laetitia” oznaczają odrzucenie działania Ducha Świętego.

 

– Działanie Ducha Świętego nie może być poddawane w wątpliwość – oznajmił ks. Pinto i dodał, że kardynałowie kwestionują wynik nawet nie jednego Synodu, ale dwóch: nadzwyczajnego i zwyczajnego. – Jakiego Kościoła ci kardynałowie bronią – pytal dalej prałat z Kurii Rzymskiej i dodawał, że „Papież jest wierny doktrynie Chrystusa”.  To, co oni zrobili jest skandalem i może doprowadzić Papieża do odebrania im kardynalskich kapeluszy, jak to już się zdarzało w historii Kościoła – dodał ks. prałat Pinto.

 

Zapowiedzi Matki Bożej z Akito realizują się na naszych oczach. To już nie jest zwyczajny spór, sytuacja rzeczywiście dramatyczna. Teraz nawet zadawanie pytań, szukanie prawdy, pozostaje odrzucone i potępione. Wiele modlitwy trzeba za Kościół.

 

Tomasz P. Terlikowski

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło:

Komentarze

Zobacz także

Gitary czy organy? W liturgii co innego powinno zajmować pierwsze miejsce!

Redakcja malydziennik

„Pamiętajcie niewierni, będziemy w Rzymie, będziemy w Rzymie”, „religia krzyża zostanie zniszczona”. Islamiści otwarcie zapowiadają, co jest ich celem!

Redakcja malydziennik

Premier Kanady nie skąpi pieniędzy na promocję ABORCJI. Biskupi mówią…

Ładuję....