WYDARZENIA

Dziecko z "okna życia" w Ostrowie Wlkp. ma opiekunów! Mama zajmie się nim, gdy tylko

Sąd Rodzinny w Ostrowie Wlkp. w czwartek na posiedzeniu niejawnym zdecydował, że noworodkiem pozostawionym w "oknie życia" zajmie się osoba z najbliższej rodziny 17-letniej matki dziecka. Ona sama będzie mogła przejąć opiekę po osiągnięciu pełnoletności.

"Sąd przesłuchał rodziców dziecka i osoby, które wyraziły gotowość bycia opiekunem dla niego" – powiedział wiceprezes Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. Wojciech Waszczyński. Zapewnił, że "dziecko jest pod opieką najlepszą, jaka może być". "Rodzina bardzo porządna. Została sprawdzona przez kuratora. Nie było żadnych przeciwwskazań, żeby powierzyć im opiekę ani żadnych podstaw do rozważań o patologiach czy zagrożeniach w tej rodzinie" – powiedział.

 

Dodał, że opiekunem została osoba z najbliższej rodziny matki. "Nadzór nad sprawowaną opieką nad dzieckiem nadal będzie miał sąd" – zaznaczył.

 

Nieoficjalnie PAP dowiedziała się, że 17-latka chce wychowywać dziecko. Prawo do opieki nad nim nabędzie z chwilą osiągnięcia pełnoletności.

 

O ustanowienie opiekuna prawnego wystąpił do sądu rodzinnego prokurator.

 

Noworodka z nieodciętą pępowiną znaleziono w piątek nad ranem (3 lutego) w "oknie życia" przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Przy dziecku nie było żadnej wiadomości od matki. Tego samego dnia dwie osoby zgłosiły na policję zawiadomienie o porzuceniu dziecka przez matkę. Sprawę wyjaśniała prokuratura ostrowska.

 

"W tym przypadku matka zapewniła opiekę dziecku, pozostawiając je w bezpiecznym miejscu, jakim jest +okno życia+, więc prokurator na wniosek policji postępowanie umorzył" – powiedział PAP prokurator Maciej Meler.

 

Prokurator zapewnił, że policja nigdy nie zidentyfikowałaby matki, ponieważ "okna życia" gwarantują anonimowość kobietom pozostawiającym w nich dzieci, gdyby nie przypadek. "Tego samego dnia, czyli w dniu narodzin dziecka, rodzina dziewczyny wezwała do domu pogotowie ratunkowe ze względu na silny krwotok, którego dostała. Pogotowie zawiadomiło policję o podejrzeniu zagrożenia dla życia i zdrowia matki" – powiedział prokurator.

 

Z ustaleń śledczych wynika, że rodzina 17-latki nie wiedziała o ciąży dziewczyny. "Policja pokojarzyła fakty i ustalono, że kobieta, którą pogotowie zabrało do szpitala, jest matką dziecka z okna życia" – powiedział Maciej Meler.

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Zdrowotna mikstura ODCHUDZAJĄCA. Suplementy diety się chowają! Musisz tego spróbować

Redakcja malydziennik

Ameryka jest bezpieczna. „Nasze modlitwy mają pozytywny wpływ na Donalda Trumpa”

Redakcja malydziennik

A jednak! PORWANIE brytyjskiej modelki to OSZUSTWO?

Redakcja malydziennik
Ładuję....