CYWILIZACJA

Dzieci w łonie matki czują ból znacznie wcześniej niż dotychczas przypuszcano

Jednym z powszechniejszych argumentów na rzecz wczesnej aborcji jest ten, że rozwijające się dzieci nie czują bólu. Najnowsze badania opublikowane w „Journal Cell” zadają kłam temu twierdzeniu.

Badanie zostało opublikowane w zeszłym miesiącu w periodyku „Journal Cell”. Jak piszą ich autorzy, układ nerwowy dzieci na wczesnym etapie ciąży może być znacznie bardziej rozwinięty niż dotychczas uważano. Badanie zatytułowane "Wizualizacja trójwymiarowa i analiza wczesnego rozwoju człowieka" pokazuje, że dzieci te w pierwszym trymestrze mają nerwy "podobne do dorosłych". W związku z tym istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że dzieci na wczesnym etapie ciąży odczuwają ból.

 

Na chwilę obecną jest już pewne, że rozwijające się w łonie matki dzieci odczuwają ból około 20 tygodnia ciąży, chociaż reagują na dotyk już w ósmym tygodniu. Coraz częściej pojawiają się dowody na to, że dzieci na etapie życia płodowego mogą odczuwać ból nawet w piątym tygodniu ciąży.

Źródło: LifeNews.com

Komentarze

Zobacz także

Raz podając dane karty kredytowej możesz mieć wyczyszczone konto. Nawet, jeżeli robisz to na zaufanej stronie

Redakcja malydziennik

To się w głowie nie mieści! Transseksualna „biegaczka" próbowała zamordować przedstawiciela związku, bo bała się, że zostaną odebrane jej tytuły

WOW nowa Nokia będzie niesamowita!

Redakcja malydziennik
Ładuję....