OPINIE

Dyscyplinują nauczycielki ze szkoły specjalnej, bo wspierały czarny protest. I bardzo dobrze!

Dziesięć nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych w Zabrzu postanowiło zamanifestować poparcie dla zabijania dzieci niepełnosprawnych. W związku z tym przyszły do pracy w czarnych strojach, a na przerwie zrobiły sobie fotkę, którą wrzuciły na Facebooka. Teraz toczy się przeciw nim postępowanie dyscyplinarne, które może zakończyć się wyrzuceniem ich z pracy. I bardzo dobrze.

Tak, dobrze przeczytaliście. To bardzo dobrze, że panie mogą wylecieć ze szkoły, a nawet zostać pozbawione prawa do wykonywania zawodu nauczycielki. I nie ma to nic wspólnego z wolnością słowa, a z odpowiedzialnością za zawód jaki się wykonuje i za powierzonych sobie ludzi. Tak się składa, że panie są nauczycielkami szkoły specjalnej, a to oznacza, że zajmują się osobami, które – gdyby się nie narodziły – można by zabić. Ubranie się na czarno, zrobienie sobie fotki było więc gestem wymierzonym przeciwko niepełnosprawnym, przeciwko własnym uczniom.

 

Gdybym był rodzicem w takiej szkole nie chciałbym, żeby moje dziecko było uczone przez osoby,  które w gruncie rzeczy uważają, że można je zabić. A już na pewno nie chciałbym, żeby moje dziecko było uczone przez osoby, które z prawa do jego zabicia uczyniły swój manifest i na terenie szkoły zrobiły sobie fotkę.

 

Jeśl jeszcze nie rozumiecie, o co mi chodzi, to proponuje zadać sobie pytanie, czy uważacie, że chcielibyście być leczeni przez dziesięciu geriatrów, którzy uczestniczyliby w szpitalu w czarnym marszu na rzecz eutanazji osób starszych. I właśnie w tym szpitalu, zaraz obok łóżek staruszków, cyknęliby sobie fotkę w pięknych strojach, które symbolizować by miały prawo do wyboru rodzin osób chorych. Wyboru ich likwidacji rzecz jasna. Taka deklaracja pozbawia całkowicie zaufania do takich lekarzy. I dokładnie w ten sam sposób pozbawia zaufania do nauczycielek szkoły specjalnej deklaracja, że ich zdaniem, osoby niepełnosprawne nie mają prawa do życia.

 

I dlatego bardzo dobrze, że protestem pań zajęła się komisja dyscyplinarna. Zwolennicy zabijania niepełnosprawnych nie powinni się zajmować niepełnosprawnymi. Zaufanie jest kluczowe w pracy nauczyciela, szczególnie w szkole specjalnej, a trudno zaufać kobietom, które na oczach niepełnosprawnych dzieci robią sobie zdjęcia w strojach, które mają sugerować, że te dzieci wśród których teraz pracują można było zabić.

 

Tomasz P. Terlikowski

Źródło: MalyDziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Strach i smutek. Co się dzieje z Kaczyńskim?

Redakcja malydziennik

Mocna reakcja na list czterech kardynałów

Redakcja malydziennik

Dzieci go nie chcą. Wybrany bezprawnie!

Redakcja malydziennik
Ładuję....