WYDARZENIA

Dwójka dzieci to za mało. Inaczej Polsce wkrótce grozi MASOWE WYMIERANIE

Organizacja Narodów Zjednoczonych przygotowała nowy raport na temat trendów demograficznych. Te dla Polski nie są korzystne. Nawet zakładając, że 500+ pomoże podnieść dzietność.

Wg ONZ jesteśmy wśró 51 krajów, których liczba ludności do 2050 roku będzie malała. Co gorsza, jest to trend obecny u naszych koalicjantów: Bułgarów, Chorwatów, Łotyszy, Litwinów, Mołdawian, Rumunów, Serbów i Ukraińców.

 

W naszych krajach populacja spadnie o ponad 15%. Oznacza to, że w połowie wieku będzie nas zaledwie 32,4 mln, a jeżeli sytuacja będzie nadal tak zła – do końca wieku pozostanie jedynie 25 mln Polaków.

 

Ponadto starzejemy się, obecnie przeciętny wiek to 39 lat, a w 2050 – 50 lat. Brakuje nam rąk do pracy, a Ukraińcy nam nie pomogą – Ukraina jest w dużo gorszej sytuacji niż Polska, wg badań ONZ do 2015 roku populacja obywateli naszego wschodniego sąsiada skurczy się o 18 procent.

 

Obecnie w Polsce współczynnik dzietności wynosi 1,3. To zdecydowanie za mało, aby odwrócić zły trend – aby zapewnić zastępowalność pokoleń powinien on wynosić 2,1. Badacze z ONZ uznają, że uda się go podnieść do co najwyżej 1,76.

 

Co to oznacza dla nas? Już wkrótce będziemy bardzo atrakcyjni dla imigrantów – nie będzie komu wykonywać chociażby prac fizycznych. Nie pozostaje nic innego, jak przypominać, że już dziś dwójka dzieci to za mało.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze

Zobacz także

Niesamowita przemiana! Przez 7 lat grała w porno, teraz odnalazła Jezusa i jest żoną pastora

Redakcja malydziennik

Narządy cenniejsze niż ludzkie życie. Ci lekarze mówią o tym coraz głośniej!

Redakcja malydziennik

TO NAPRAWDĘ WZRUSZAJĄCE! Świadectwo ojca, który stracił dziecko! ZOBACZ!

Ładuję....