CYWILIZACJA

Dwie Polki wzięły ŚLUB za granicą i jedna urodziła dziecko. Mała dziewczynka nie może przez to w Polsce…

W Polsce związki małżeńskie między dwiema osobami tej samej płci są prawnie niemożliwe. Natomiast ślub homoseksualny za granicą prowadzi później do wielu komplikacji.

Pary homoseksualne nie mogą pobrać się w Polsce. Prawo stanowi, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Dlatego pani Alena Schumczyk i jej żona wzięły ślub w Hiszpanii. Zamieszkują tam obecnie wraz z córką, którą jedna z nich urodziła.

 

CZYTAJ TAKŻE: SZOK! Na granicy polsko-czeskiej znaleziono w ŚMIETNIKU zwłoki NOWORODKA. Jego matka jest…

 

Dziewczynka już w tak młodym wieku spotkała się z poważnymi konsekwencjami prawnymi decyzji rodziców. Nie może uzyskać paszportu. Ma także problem z otrzymaniem aktu urodzenia i nadaniem numeru PESEL. Jej wniosek jest rozpatrywany od paru miesięcy.

 

Zgodnie z prawem obywatelstwo polskie uzyskuje dziecko, którego jeden z rodziców jest Polakiem. Dzieje się tak ze względu na więzy krwi. W przypadku małżeństwa Pani Aleny pojawiły się jednak komplikacje. Trzeba dokonać transkrypcji zagranicznego aktu urodzenia jej córki, w którym widnieje druga matka zamiast danych ojca. Ponadto urząd stanu cywilnego potrzebuje dokumentacji ze szpitala, która udowodni, że Polka jest biologiczną matką dziecka. Międzynarodowy akt urodzenia w tym wypadku nie wystarcza.

 

Źródło: onet.pl.

Komentarze

Zobacz także

OTO cudowne objawienie w Gietrzwałdzie! Czy dopełnia się ono na naszych oczach?

Napadli go i pobili. Zobacz za co

Redakcja malydziennik

Wolontariat WOŚP nie jest bezinteresowny

Redakcja malydziennik
Ładuję....