CYWILIZACJA

Dwaj chłopcy, pod którymi załamał się lód, nie żyją. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

Dwóch chłopców, pod którymi załamał się lód we wtorek na Regaliczce w Szczecinie, nie żyje – poinformowała media rzeczniczka prasowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego w tym mieście. Rodzina została objęta opieką szpitalnego psychologa.

 

"Mimo starań i wysiłków lekarzy chłopców nie udało się uratować, ich serca nie podjęły pracy" – poinformowała we wtorek późnym wieczorem rzeczniczka szczecińskiego szpitala Bogna Bartkiewicz.

 

Pod dwoma chłopcami w wieku 7 i 11 lat załamał się lód na Regaliczce, zbiorniku koło Wyspy Puckiej w Szczecinie. Jak powiedział PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie Tomasz Kubiak, dzieci pod lodem zauważył przechodzień, który sam próbował im pomóc. Mężczyzna powiadomił służby ratownicze.

 

W poszukiwaniu chłopców brali udział strażacy oraz płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego. Akcja reanimacyjna na miejscu zdarzenia prowadzona była przez około godzinę. Jak informowała rzeczniczka zachodniopomorskiego pogotowia ratunkowego Elżbieta Sochanowska, dzieci zostały przewiezione do szczecińskiego szpitala w stanie bardzo ciężkim.

 

Szczecińska policja jest w trakcie ustalania, jak doszło do tragedii na Regaliczce i czy dzieci były pod opieką dorosłego opiekuna. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Wypadek pod GARWOLINEM! Bus zderzył się z…

Adam Gaafar

Vega w tarapatach! Misiewicz chce go pozwać za…

Redakcja malydziennik

Ewakuacja lotniska we Francji. ZOBACZ, co się tam dzieje!

Ładuję....