RELIGIA

DRAMATYCZNY APEL porwanego przez islamistów księdza DO PAPIEŻA. „Jako ojciec, zatroszcz się o moje życie”

Porwany przez islamistów salezjański ksiądz Tom Uzhunnalil skierował do Ojca świętego dramatyczny apel o pomoc. Został on zamieszczony na portalu You Tube 26 grudnia, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

„Drogi Papieżu Franciszku… jalo ojciec zatroszcz się o moje życie” – apelował porwany kapłan. „Moje zdrowie jest zagrożone; potrzebuje szybko hospitalizacji. Proszę pomóż mi szybko” – mówił salezjanin. Duchowny prosił o pomoc także rząd i Kościół Indii. – Minęło kilka miesięcy i moi porywacze kontaktowali się wielokrotnie z rządem Indii – zaznaczał ks. Uzhunnalil. – Jest mi smutno, że nic nie zrobiono w mojej sprawie – dodał.

 

Pięciominutowy film jest pierwszym komunikatem od porwanego księdza. Islamiści uprowadzili go z domu Misjonarek Miłosierdzia w Aden, do którego doszło 4 marca. Kapłan mówi bardzo powoli, z przygotowanego tekstu. 

 

– Proszę wszystkich biskupów na świecie o pomoc i uratowanie mojego życia – mówi. – Jestem bardzo przygnębiony – dodawał i apelował o pomoc do rządów świata o pomoc humanitarną i ratowanie jego życia.

Źródło: CNA

Komentarze

Zobacz także

PRZYGOTUJ SIĘ na Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Redakcja malydziennik

W Unii Europejskiej panuje hipokryzja: wolność religijna pozostaje tylko na papierze

Rozmowy trwają. Los polskiego kościoła w Essen jeszcze nie jest przesądzony

Redakcja malydziennik
Ładuję....