WYDARZENIA

Dramat! Zobacz co stało się jak muzułmanka weszła do Starbucksa

Kolejny incydent nagrany telefonem w kawiarni, tym razem w Riverside pod Los Angeles, wywołał poruszenie w mediach społecznościowych.

Zdarzenie dotyczyło mężczyzny zdenerwowanego obecnością kobiety w nikabie, która poinformowała go, że jest muzułmanką. Jak podaje „USA Today”, barmanka odmówiła obsłużenia mężczyzny, który obraził kobietę ubraną w nikab (chustę zasłaniającą całe ciało z wyjątkiem oczu).

W ciągu trzech dni nagranie było wyświetlone na Twitterze 1,6 miliona razy. Widać na nim, jak mężczyzna odwraca się do kobiety i pyta: „Czy to jest Haloween?”. Ona odpowiada: „Czy wiesz, że jestem muzułmanką?” i pyta czy mężczyzna ma z tym problem. Na to on mówi: „Nie lubię twojej religii i co z tym zrobisz?” i dodaje: „Nie chcę zostać przez ciebie zabity”.

Kobieta próbuje wciągnąć mężczyznę w dyskusję na temat religii; pyta go, czy czytał Koran albo Biblię i nawiązuje do nauk Jezusa. Mężczyzna lekceważy to, mówiąc „Nie będę się wdawał w rozmowy z idiotami”.  Kobieta w odpowiedzi oskarża go o używanie mowy nienawiści, podczas gdy inny klient kawiarni wykrzykuje inwektywy w jego stronę i nazywa go rasistą. Kierowniczka lokalu, wyjaśnia, że nie obsłuży pana ze względu na to, iż zakłóca spokój oraz „zachowuje się w sposób bardzo rasistowski”. Po tym mężczyzna opuszcza kawiarnię.

Nagranie zostało umieszczone na YouTube w miesiąc po tym, jak Starbucks został uwikłany w spór związany z rasizmem w Filadelfii. W tamtym zdarzeniu, również sfilmowanym, kierownik sklepu zadzwonił na policję, gdy  rasizmdwóch czarnoskórych mężczyzn weszło do lokalu i niczego nie zamawiając czekało na znajomego. Jednemu z nich odmówiono skorzystania z toalety. Policja aresztowała dwójkę mężczyzn pod zarzutem wtargnięcia, jednak Starbucks nie skierował sprawy do sądu. Zarówno kawowy potentat jak i policja przeprosili później za zajście. Z końcem maja Starbucks planuje uruchomienie szkoleń w swojej sieci na temat wrażliwości rasowej i profilowania.

Hjna podst. https://www.usatoday.com/ euroislam.pl

Komentarze

Zobacz także

Apokalipsa nadchodzi. Wydarzenia nabierają tempa! Teraz nadszedł czas na Maltę!

Liderzy ochrony przyrody w Europie produkują najwięcej śmieci. Jak wypada w rankingu Polska?

Redakcja malydziennik

WIELKI POŻAR zabytkowego kościoła w Lutolu Suchym. Dach runął na…

Redakcja malydziennik
Ładuję....