CYWILIZACJA

Dramat! Zobacz co stało się jak muzułmanka weszła do Starbucksa

Kolejny incydent nagrany telefonem w kawiarni, tym razem w Riverside pod Los Angeles, wywołał poruszenie w mediach społecznościowych.

Zdarzenie dotyczyło mężczyzny zdenerwowanego obecnością kobiety w nikabie, która poinformowała go, że jest muzułmanką. Jak podaje „USA Today”, barmanka odmówiła obsłużenia mężczyzny, który obraził kobietę ubraną w nikab (chustę zasłaniającą całe ciało z wyjątkiem oczu).

W ciągu trzech dni nagranie było wyświetlone na Twitterze 1,6 miliona razy. Widać na nim, jak mężczyzna odwraca się do kobiety i pyta: „Czy to jest Haloween?”. Ona odpowiada: „Czy wiesz, że jestem muzułmanką?” i pyta czy mężczyzna ma z tym problem. Na to on mówi: „Nie lubię twojej religii i co z tym zrobisz?” i dodaje: „Nie chcę zostać przez ciebie zabity”.

Kobieta próbuje wciągnąć mężczyznę w dyskusję na temat religii; pyta go, czy czytał Koran albo Biblię i nawiązuje do nauk Jezusa. Mężczyzna lekceważy to, mówiąc „Nie będę się wdawał w rozmowy z idiotami”.  Kobieta w odpowiedzi oskarża go o używanie mowy nienawiści, podczas gdy inny klient kawiarni wykrzykuje inwektywy w jego stronę i nazywa go rasistą. Kierowniczka lokalu, wyjaśnia, że nie obsłuży pana ze względu na to, iż zakłóca spokój oraz „zachowuje się w sposób bardzo rasistowski”. Po tym mężczyzna opuszcza kawiarnię.

Nagranie zostało umieszczone na YouTube w miesiąc po tym, jak Starbucks został uwikłany w spór związany z rasizmem w Filadelfii. W tamtym zdarzeniu, również sfilmowanym, kierownik sklepu zadzwonił na policję, gdy  rasizmdwóch czarnoskórych mężczyzn weszło do lokalu i niczego nie zamawiając czekało na znajomego. Jednemu z nich odmówiono skorzystania z toalety. Policja aresztowała dwójkę mężczyzn pod zarzutem wtargnięcia, jednak Starbucks nie skierował sprawy do sądu. Zarówno kawowy potentat jak i policja przeprosili później za zajście. Z końcem maja Starbucks planuje uruchomienie szkoleń w swojej sieci na temat wrażliwości rasowej i profilowania.

Hjna podst. https://www.usatoday.com/ euroislam.pl

Komentarze

Zobacz także

Twitter szykuje REWOLUCJĘ dla swoich użytkowników! Zgadnij jaką

Redakcja malydziennik

SZOK! Tylko 5,4 proc. imigrantów przybywających do Europy to faktycznie uchodźcy!

Redakcja malydziennik

Dieta Dąbrowskiej naprawdę czyni cuda! ZOBACZ co za tym stoi!

Redakcja malydziennik
Ładuję....