CYWILIZACJA RELIGIA

DRAMAT w Nowym Sączu! Jezuita wyciągnął pistolet w klasztorze i…

W poniedziałek popołudniu na terenie jednego z klasztorów jezuitów w Nowym Sączu (woj. małopolskie) doszło do tragedii. Na dziedzińcu znaleziono ciało 51-letniego mężczyzny…

Jak wynika z oświadczenia wydanego przez jezuitów, denat to jeden z duchownych klasztoru – 51-letni ojciec Piotr Matejski. Jak dowiadujemy się ze strony jezuici.pl, przyjął on święcenia kapłańskie w 2000 r. , a od 1987 r. należał do Towarzystwa Jezusowego. Przez ostatnie trzy lata uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Prokuratura przekazała informację, że o. Matejski został znaleziony z raną postrzałową głowy. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo.

Czytaj także: UPAŁ to nie koniec. Nadchodzi większe ZAGROŻENIE!

Jak udało się ustalić portalowi wp.pl, mężczyzna zostawił po sobie listy pożegnalne. Śledczy będą teraz sprawdzać, w jaki sposób jezuita wszedł w posiadanie broni.

O okolicznościach śmierci duchownego poinformował dziś rano prowincjał jezuitów. W wydanym komunikacie czytamy:

Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny. 

Wciąż nie wiadomo, jakie były motywy jezuity.

Fot. Jezuici.pl

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Ale odlot! Zakazali używania słowa „dziewczęta”…. w szkole dla dziewcząt

Redakcja malydziennik

Miałeś stłuczkę, LEPIEJ UWAŻAJ. Możesz stracić pieniądze!

Równouprawnienie? Tak naprawdę UE chce zabrać matki jak najszybciej od dziecka. Nowa dyrektywa KE de facto skraca urlop macierzyński

Ładuję....