ARCHIWUM WYDARZENIA

DRAMAT w Nowym Sączu! Jezuita wyciągnął pistolet w klasztorze i…

W poniedziałek popołudniu na terenie jednego z klasztorów jezuitów w Nowym Sączu (woj. małopolskie) doszło do tragedii. Na dziedzińcu znaleziono ciało 51-letniego mężczyzny…

Jak wynika z oświadczenia wydanego przez jezuitów, denat to jeden z duchownych klasztoru – 51-letni ojciec Piotr Matejski. Jak dowiadujemy się ze strony jezuici.pl, przyjął on święcenia kapłańskie w 2000 r. , a od 1987 r. należał do Towarzystwa Jezusowego. Przez ostatnie trzy lata uczył historii w Jezuickim Centrum Edukacji w Nowym Sączu.

Prokuratura przekazała informację, że o. Matejski został znaleziony z raną postrzałową głowy. Wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo.

Czytaj także: UPAŁ to nie koniec. Nadchodzi większe ZAGROŻENIE!

Jak udało się ustalić portalowi wp.pl, mężczyzna zostawił po sobie listy pożegnalne. Śledczy będą teraz sprawdzać, w jaki sposób jezuita wszedł w posiadanie broni.

O okolicznościach śmierci duchownego poinformował dziś rano prowincjał jezuitów. W wydanym komunikacie czytamy:

Wczoraj wczesnym popołudniem odebrał sobie życie o. Piotr, na stałe pracujący w szkole i parafii w Nowym Sączu przy ul. Ks. Skargi. Ta tragiczna wiadomość jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Przyjęliśmy ją z niedowierzaniem, a nawet z przerażeniem. Wiemy, że jeśli ktokolwiek decyduje się na taki krok, robi to w rozpaczy, nie mogąc poradzić sobie z wewnętrznym bólem lub lękiem. Tymczasem nikt z nas, którzy znaliśmy o. Piotra i którzy z Nim się przyjaźniliśmy, nie podejrzewał, że przeżywa tego typu dramat wewnętrzny. 

Wciąż nie wiadomo, jakie były motywy jezuity.

Fot. Jezuici.pl

Źródło: wp.pl

Komentarze

Zobacz także

Po raz kolejny zbadali Całun Turyński. Naukowcy nie mają wątpliwości. To krew…

Redakcja malydziennik

Prof. Chazan mocno o wolności sumienia

Redakcja malydziennik

Nie uwierzysz! Zgadnij, kiedy uczestnicy Marszu Wolność uzyskali niepodległość: "ja pierwszy raz uzyskałam wolność w…

Redakcja malydziennik
Ładuję....