RELIGIA

Dowiedz się, KTO powiedział papieżowi, że Wyszyński nadaje się na Prymasa!

3 sierpnia 1901 roku urodził się Stefan Wyszyński. W 116. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia wierni modlą się o jego rychłą beatyfikację.

„Życiorys kard. Wyszyńskiego jest dość dobrze znany, ale jednym z wydarzeń, o którym niewiele osób wie jest fakt, że prymas August Hlond sugerował przed śmiercią, aby to właśnie on był jego następcą. Informacja ta została przekazana przez sekretarza kard. Hlonda ks. Antoniego Baraniaka do Stolicy Apostolskiej. Prymas Hlond dostrzegł w kard. Wyszyńskim człowieka, który poprowadzi Kościół w Polsce w mrocznych czasach totalitaryzmu walczącego z religią” – mówił ks. Paweł Rytel Andrianik w wypowiedzi dla strony Episkopatu Polski.

 

W całej Polsce trwają dziś modlitwy o szybkie uznanie Kardynała za błogosławionego. Rzecznik KEP podkreślił, że proces beatyfikacyjny Wyszyńskiego jest w zaawansowanej fazie. 3 sierpnia to nie tylko dzień jego urodzin, ale także imienin i rocznicy święceń kapłańskich.

 

Stefan Wyszyński urodził się w Zuzeli, 3 sierpnia 1901 r., obecna diecezja łomżyńska. Święcenia prezbiteratu otrzymał w 1924 roku, a w latach 1948-1981 pełnił funkcję prymasa Polski. Zmarł 28 maja 1981 roku.

Źródło: episkopat.pl

Komentarze

Zobacz także

Kardynał przypomina: Nie da się zmienić katolickiego nauczania na temat antykoncepcji

Redakcja malydziennik

Dedykowane wszystkim ateistom! ZOBACZ prawdziwe nawrócenie profesora-ateisty, który doświadczył…piekła!

Franciszek – papież odrzuconych

Redakcja malydziennik
Ładuję....