ARCHIWUM

Dowiedz się, DLACZEGO pastuszkowie z Fatimy ogłoszeni zostaną ŚWIĘTYMI

Wczoraj papież Franciszek ogłosił rychłą kanonizację świadków objawień maryjnych z Fatimy. Dla Radia Watykańskiego wypowiadał się ks. prof. Gian Matteo Roggio, mariolog z Papieskiego Wydziału Teologicznego Marianum, specjalista od objawień maryjnych. Jego zdaniem w ten sposób Kościół pokazuje, że świętość nie zależy od wieku.

"Pastuszkowie z Fatimy zostaną kanonizowani, bo przyjęli misję powierzoną im przez Boga, godząc się tym samym na wiele ciężkich wyrzeczeń. W jakimś sensie przyjęli odpowiedzialność za świat" – uważa ks. prof. Roggio. Według niego świętość można osiągnąć już w dzieciństwie, czego najlepszym przykładem jest sama Maryja.

 

"Ich świadectwo w istocie polega na podjęciu odpowiedzialności w imię Boga za innych. Żyli oni podczas I wojny światowej, a zatem w czasach nienawiści, w obliczu wielkiej tragedii. W takich okolicznościach, kiedy wszyscy myślą tylko o wygraniu wojny, branie odpowiedzialności za innych mogło się wydawać czymś obraźliwym, swoistą formą defetyzmu. A jednak takie było powołanie tych dzieci, dar, który otrzymali od Boga: poczuwać się do odpowiedzialności za innych. Okazuje się, że właśnie w ten sposób, poprzez odpowiedzialność, rozwija się człowiek i kładzie się podwaliny pod nową cywilizację, inną, niż ta, która prowadzi do wojen. W praktyce przejawiało się to w wielu wyrzeczeniach i umartwieniach, które podejmowały te dzieci. Tak bowiem w tamtych czasach była rozumiana pokuta. Umartwiały się, ale zawsze z myślą o innych, aby dla innych wyniknęło z tego jakieś dobro" – mówił mariolog.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Policja aresztowała 33-latka! Śledczy podejrzewają go o pedofilię!

Redakcja malydziennik

Arcybiskup bronił nauczania Kościoła ws. homoseksualizmu przed jezuitą, więc zaatakował go inny zakonnik. „To nie ma nic wspólnego z Ewangelią”

Redakcja malydziennik

Czy USA celowo zaniżają oficjalny poziom inflacji? Czy świat czeka …

Redakcja malydziennik
Ładuję....