WYDARZENIA

Dowiedz się, co Kościoły w Australii myślą o ustawie legalizującej związki homoseksualne. Zaskoczony?

Kościół Katolicki, a także Anglikański w Australii jasno stawiają sprawę procedowanej ustawy na temat związków homoseksualnych. Zwierzchnicy ogłosili swoje stanowisko na konferencji prasowej.

„Ten projekt ustawy nie chroni ani osobistego sumienia, ani wolności religijnej i wzywam członków parlamentu do odrzucenia go” – powiedział katolicki ordynariusz Sydney o planowanych zmianach prawnych w Australii legalizujących małżeństwa cywilne osób tej samej płci. Abp Anthony Fisher, a także jego anglikański odpowiednik, Glenn Davies, skrytykowali braki w propozycji nowej legislacji, zwłaszcza te dotyczące wypływającej z zagwarantowanej swobody wyznania ochrony prawnej nie tylko księży i pastorów, ale również świeckich. „Zachęcam wszystkich deputowanych do poważnego potraktowania ich odpowiedzialności za zachowanie wolności religijnej każdego Australijczyka, a nie tylko duchownych, jak np. mnie” – dodał abp Fisher.

 

Pasterze wskazali również na niezdrowy pośpiech, z jakim próbuje się wprowadzić ustawę. Wiele kwestii spornych dopiero powoli wchodzi do publicznej debaty. Konserwatywna partia rządząca usiłuje przeprowadzić w tej sprawie referendum, jednak organizacja takiego wydarzenia napotkała na komplikacje w wyniku odrzucenia jej propozycji przez senat.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

Ukrainiec zarżnął Ukraińca, poszło o błahostkę…

Redakcja malydziennik

Wulkan grozi erupcją! Katastrofa może rozpocząć się w ciągu…

Redakcja malydziennik

Sąd odbiera dziecko, bo jest „zbyt zniewieściałe”. Kto chłopakowi robi większą krzywdę?

Redakcja malydziennik
Ładuję....