POLITYKA

Donald Tusk zostanie aresztowany!

Jarosław Kaczyński znalazł sposób na zablokowanie reelekcji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej – pisze „Financial Times”. Jest to europejski nakaz aresztowania Donalda Tuska!

Według informacji brytyjskiego dziennika, prezes PiS miał w trakcie rozmowy z niemiecką kanclerz wyjaśnić swoje wątpliwości wobec poparcia kandydatury byłego polskiego premiera na kolejną kadencję na unijnym stanowisku. Powołując się na informacje z kilku źródeł, miedzy innymi dyplomatycznych, „Financial Times” pisze, że Jarosław Kaczyński oświadczył Angeli Merkel, iż polski wymiar sprawiedliwości może wydać za Donaldem Tuskiem ENA, czyli Europejski Nakaz Aresztowania.

 

Według brytyjskiego dziennika, działania Jarosława Kaczyńskiego zmierzają do nie tylko do zdyskredytowania Donalda Tuska nie tylko w oczach potencjalnych wyborców w kraju, lecz także do uniemożliwienia byłemu premierowi kontynuowania swojej misji na fotelu szefa Rady Europejskiej. Jak przypomina „FT”, Warszawa do dziś nie zajęła stanowiska w sprawie ewentualnego wyrażenia poparcia dla wyboru Tuska na drugą kadencję.

 

Źródło: media

Komentarze

Zobacz także

Czy katolik przejmie władzę w laickim kraju? Francja wybiera dziś prezydenta

Redakcja malydziennik

W Płocku zadyma! Przerwano spotkanie z Michnikiem!

A jednak za darmo! Sadurska w PZU zarobiła okrągłe ZERO. I na co był ten lament?

Ładuję....