POLITYKA

Donald Tusk NIE BĘDZIE służył niczemu dobremu. OTO dlaczego Saryusz-Wolski powinien być szefem RE

Wygrana Donalda Tuska w wyborach na szefa Rady Europejskiej byłaby precedensem, który nie będzie służył niczemu dobremu w funkcjonowaniu UE; Jacek Saryusz-Wolski daje rękojmię przeprowadzania zmian w UE, a Tusk będzie utrwalał to co jest – podkreśliła w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Dziennikarze w Sejmie pytali Mazurek o szanse na wygraną Saryusz-Wolskiego i możliwość objęcia przez niego funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

"Nie odbierałabym tego w kategorii wygranej, czy przegranej. Rząd ma prawo desygnować swojego przedstawiciela na szefa RE i z tej możliwości skorzystał. Myślę, że jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że wygra Donald Tusk to będzie precedens, który nie będzie służył niczemu dobremu w dalszym funkcjonowaniu UE" – podkreśliła rzeczniczka PiS.

 

"Chcemy zmian w Unii z uwagi rzeczy, które się w niej dzieją. W naszej ocenie Jacek Saryusz-Wolski daje rękojmię przeprowadzania zmian. Donald Tusk będzie utrwalał to co w Unii jest" – dodała Mazurek.

 

Jak zaznaczyła, trwają zabiegi dyplomatyczne, żeby przekonać przywódców europejskich, żeby poparli kandydaturę Saryusz-Wolskiego. Oceniła, że jego kandydatura "jest bardzo dobra". "Od wielu lat funkcjonuje na salonach europejskich. To on na salony europejskie wprowadzał Donalda Tuska. Ma dużą, wiedzę, kontakty i umiejętności" – uzasadniła posłanka.

 

Premier Beata Szydło w czwartek i piątek weźmie udział w unijnym szczycie w Brukseli, na którym m.in. ma zapaść decyzja o tym, kto obejmie urząd szefa Rady Europejskiej. Kandydatem polskiego rządu jest europoseł Jacek Saryusz-Wolski; o reelekcję ubiega się Donald Tusk.(PAP)

Źródło: tgo/ par/

Komentarze

Zobacz także

YOUTHEXIT? Młodzi nie mają złudzeń! Zdecydowana większość nie ufa Europie

Redakcja malydziennik

Tego możemy się uczyć od Żołnierzy Wyklętych!

Zabicie dziecka to prawo człowieka? Kuriozum? Nie, to po prostu feminizm!

Redakcja malydziennik
Ładuję....