POLITYKA

Donald Trump zadziwił nawet swoich wrogów! Tego się nie spodziewali!

Prezydent USA Donald Trump postanowił wspomóc ofiary niszczycielskiego huraganu Harvey przekazując część swoich pieniędzy! Informacje przekazała rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders.

Cieszę się, że mogę wam powiedzieć, że (prezydent) chce dołączyć do wysiłków wielu ludzi w całym kraju i przeznacza 1 mln dol. ze swych osobistych środków na fundusz walki z klęską żywiołową – poinformowała Sanders. 

 

Dodatkowo doradca prezydenta Trumpa ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu Tom Bossert, komentując zniszczenia i straty wyrządzone przez huragan Harvey w stanach Teksas i Luizjana, podczas konferencji prasowej ogłosił, że Biały Dom zwróci się do Kongresu USA z prośbą o odblokowanie funduszy ratunkowych. 

Blisko 37 osób poniosło śmierć bezpośrednio lub pośrednio w wyniku działania huraganu Harvey, który w ubiegły piątek nawiedził Teksas, po czym osłabł, stając się burzą tropikalną.

AP podało, że największe sumy na pomoc dla poszkodowanych przez huragan i powodzie przeznaczyli Sandra Bullock i Leonardo DiCaprio, którzy przekazali organizacjom charytatywnym po milionie dolarów. 


Źródło: rmf24.pl

Komentarze

Zobacz także

Na nienawiść i antysemityzm nie może być zgody!

Redakcja malydziennik

PO liczy na "poważną i merytoryczną debatę" i prezentuje swojego kandydata na premiera. Czy to ŻARTY?

A jednak się na to zdecydowali. Komisja Europejska wytoczyła wojnę Polsce, Węgrom i Czechom! Nie oddawajmy naszej wolności!

Redakcja malydziennik
Ładuję....