POLITYKA

Donald Trump NIESAMOWICIE o Andrzeju Dudzie: "Pewnie przyjdą wysłuchać Pana, nie mnie"

A w trakcie konferencji dodał do Prezydenta RP o umowie na dostawę skroplonego gazu: "zawrzemy go w ciągu 15 minut!".

Po blisko półgodzinnej rozmowie w cztery oczy, prezydenci spotkali się z dziennikarzami. O ustaleniach najpierw poinformował Prezydent Andrzej Duda: "Wizyta Prezydenta USA w Polsce podkreśla naszą więź".

 

"Mówiliśmy o obecności żołnierzy USA w Polsce; wzmacnianiu bezpieczeństwa w tej części Europy; kontraktach militarnych. Rozmawialiśmy o sytuacji na Ukrainie i o zbliżających się ćwiczeniach Zapad’17 na Białorusi. Rozmawialiśmy również o kontraktach gospodarczych, o dostawach gazu do Polski".

 

Do dostaw gazu odniósł się już w trakcie pytań od dziennikarzy Donald Trump i powiedział, że umowę na dostawę skroplonego gazu mogą podpisać w ciągu kwadransa. Andrzej Duda dodał także: "Mam nadzieję,że niedługo zostanie zawarty kontrakt długoterminowy na dostawy LNG i w ten sposób zdywersyfikowane zostaną dostawy gazu. Mam poczucie, że USA myślą bardzo poważnie o bezpieczeństwie Polski, pan prezydent Donald Trump podkreślał też siłę Polaków w USA".

 

Z kolei Prezydent USA mówił o sile sojuszu pomiędzy Polską a USA, a także NATO – "pozostaje [on] dalej kluczowym elementem niedopuszczania do konfliktów". Donald Trump mówił także o sukcesach Polski: "Popieram Trójmorze, USA jest gotowa pomóc Polsce i innym krajom Europy w zdywersyfikowaniu dostawców energii. Polska została członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ w kluczowym momencie, chodzi nie tylko o obronę przed terroryzmem, ale i zagrożenie ze strony Korei Północnej. Polska to nie tylko wielki przyjaciel USA, ale prawdziwy, ważny sojusznik, jeśli idzie o współpracę wojskową, która umocniła nasze kraje".

 

Obaj prezydenci umówili się także na przyszłoroczne spotkanie w USA. O godzinie 11 rozpoczął się także szczyt państwa Trójmorza, w którym obaj prezydenci wezmą udział.

Źródło: Twitter

Komentarze

Zobacz także

To byli terroryści. Poznaj organizację odpowiedzialną za wczorajszy atak w Londynie

Podlegamy atakowi ze strony Rosji. Jego skala jest potężna

Redakcja malydziennik

Ksiądz wyraził swoją opinię ws. śmierci Magdaleny Żuk i … rozwścieczył wszystkich lewaków. ZOBACZ CZYM!

Ładuję....