ARCHIWUM

Dobry pomysł! Arcybiskup chce lekcji religii dla dorosłych. Bo niszczą „owoce katechizacji” dzieci i młodzieży!!!

Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani – powiedział podczas mszy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował też, że w Poznaniu już istnieje odpowiednia szkoła. 

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański odprawił mszę świętą w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Jak informuje portal niedziela.pl podczas homilii arcybiskup apelował o katechizowanie osób dorosłych.

 

– Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezą dorosłych – powiedział. – Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani – dodał.

 

Arcybiskup Gądecki poinformował jednocześnie, że w archidiecezji poznańskiej istnieje już szkoła katechistów dla ludzi dorosłych.

 

Duchowny stwierdził też, że wiary katolickiej powinni bronić zarówno księża, jak również osoby świeckie. – Im zuchwalej ludzie nienawidzący Boga i nauki chrześcijańskiej występują przeciw Chrystusowi i założonemu przezeń Kościołowi, tym gorliwiej powinni nie tylko kapłani, ale wszyscy katolicy, żywym słowem i przez pisma pośród ludu przekazywane, a najbardziej przez świetlany przykład życia swego im się przeciwstawić – powiedział arcybiskup.

 

ks/niedziela.pl

Komentarze

Zobacz także

Wiecznego pokoju nie będzie, aż do momentu, gdy…

Redakcja malydziennik

Były szef KGB ofiarą politycznego mordu?

Redakcja malydziennik

"Będziesz wisieć", "Odstrzelimy cię”. Krystyna Pawłowicz dostaje pogróżki

Redakcja malydziennik
Ładuję....