RELIGIA

Dobry pomysł! Arcybiskup chce lekcji religii dla dorosłych. Bo niszczą „owoce katechizacji” dzieci i młodzieży!!!

Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani – powiedział podczas mszy abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował też, że w Poznaniu już istnieje odpowiednia szkoła. 

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański odprawił mszę świętą w czasie Pielgrzymki Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie na Podkarpaciu. Jak informuje portal niedziela.pl podczas homilii arcybiskup apelował o katechizowanie osób dorosłych.

 

– Gdy wszystkie inne działania prospołeczne są cenne i godne pochwały, wydaje się, że nadszedł czas, by zająć się czymś nowym, to znaczy katechezą dorosłych – powiedział. – Nie za katechizację dzieci i młodzieży, to robią katecheci w szkołach, ale zabrać się za katechizację dorosłych, rodziców. Owoce katechizacji dzieci i młodzieży zniszczą w doskonały sposób rodzice nieskatechizowani – dodał.

 

Arcybiskup Gądecki poinformował jednocześnie, że w archidiecezji poznańskiej istnieje już szkoła katechistów dla ludzi dorosłych.

 

Duchowny stwierdził też, że wiary katolickiej powinni bronić zarówno księża, jak również osoby świeckie. – Im zuchwalej ludzie nienawidzący Boga i nauki chrześcijańskiej występują przeciw Chrystusowi i założonemu przezeń Kościołowi, tym gorliwiej powinni nie tylko kapłani, ale wszyscy katolicy, żywym słowem i przez pisma pośród ludu przekazywane, a najbardziej przez świetlany przykład życia swego im się przeciwstawić – powiedział arcybiskup.

 

ks/niedziela.pl

Komentarze

Zobacz także

Oto prawdziwe znaczenie słów modlitwy OJCZE NASZ! KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Redakcja malydziennik

Świeccy katolicy – w bardzo ostry sposób – napominają maltańskich biskupów. "Nie dawajcie psom tego, co święte"

Redakcja malydziennik

BRAWO! Kapłaństwo nie dla homoseksualistów. Watykan potwierdza zasady!

Redakcja malydziennik
Ładuję....