ARCHIWUM

Dobre wieści. Polacy kupują broń… Przestajemy być bezbronni

Niemal 200 tys. osób ma ją w Polsce legalnie do celów niezwiązanych z obowiązkami zawodowymi – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Posiadacze zezwoleń legalnie kupili w Polsce w ubiegłym roku ponad 106 tys. sztuk broni. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że najczęściej osoby zainteresowane starają się o pozwolenie na broń myśliwską. W tej kategorii statystki co roku są podobne, a w 2016 r. liczba wydanych pozwoleń nawet spadła – do 5 tys. z 5,1 tys. w poprzednim.

 

Niewielka liczba pozwoleń na broń do ochrony osobistej wynika z tego, że kryteria policyjne, które należy spełnić, aby je otrzymać, są bardzo wyśrubowane – pisze dziennik.

 

Polska należy do państw, w których liczba osób z pozwoleniem na broń jest niska. Ze statystyki przedstawionej przez portal GunPolicy.org wynika, że w Polsce jest zaledwie 1,49 sztuk broni na 1 tys. mieszkańców, dla porównania w Czechach i na Słowacji ta liczba wynosi 8,3. (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Porozumienia podpisane, teraz czas na katarski gaz! Prezydent Duda ma nadzieję, że "Polska nie tylko będzie kupowała gaz z Kataru", ale także…

Redakcja malydziennik

Donald Trump NIESAMOWICIE o Andrzeju Dudzie: "Pewnie przyjdą wysłuchać Pana, nie mnie"

Redakcja malydziennik

„Tęczowa msza” na Paradzie Równości w Warszawie? „To wulgarna prowokacja”

Adam Gaafar
Ładuję....