POLITYKA

Do łagru za SMS-a! W tym kraju do więzienia wsadzają nie za takie bzdury

Ponad rok w łagrze spędziła 47-letnia Oksana Sewastidi, a jej jedynym przewinieniem było wysłanie wiadomości SMS do Gruzji – podało TVP Info

Sewastidi została skazana na 7 lat, jednak po roku została ułaskawiona przez prezydenta Putina. 

 

W sierpniu 2008 roku Sewastidi przebywała w Soczi, gdzie zobaczyła kolumnę pojazdów wojskowych, jadących w kierunku Abchazji. Informację o tym co widziała wysłała SMS-em znajomemu, który przebywał w Gruzji. Kilka dni później wybuchł konflikt między Rosją a Gruzją.

 

Po 7 latach kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy służb specjalnych i oskarżona o zdradę stanu. Po procesie usłyszała wyrok 7 lat łagru, po roku została łaskawie ułaskawiona przez wszechwładnego prezydenta Putina. 

 

Rosyjskie media zwracają uwagę, że w ostatnim czasie prezydent ułaskawił troje skazanych w kontrowersyjnych procesach. Poza Sawestadi z łagrów wyszli – działacz opozycji Ildar Dadin i  Jewgienija Czudnowiec, która udostępniła post o przemocy wobec dzie

Źródło: tvp.info

Komentarze

Zobacz także

Prezydent Duda serdecznie pogratulował Trumpowi zwycięstwa. "Więzi między Polską i Stanami Zjednoczonymi to wspaniały przykład strategicznego partnerstwa"

Redakcja malydziennik

Niemiecki polityk się nie patyczkuje. Jeśli migrantom tak źle w Europie, to..

Redakcja malydziennik

Kaczyński tym wywiadem zaorał TVN i opozycję w wydaniu KOD-u ZOBACZ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....