POLITYKA

Do której parafii trafi ks. Sowa? Ks. Isakowicz-Zaleski ZDRADZA NAJNOWSZE FAKTY

Ks. Kazimierz Sowa jest kapłanem Archidiecezji Krakowskiej. Przez lata funkcjonował jednak w Warszawie. Do końca czerwca miał powrócić do Krakowa, a dziś wiemy już, gdzie będzie posługiwał.

Wg informacji podanej przez ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nowym miejscem pracy ks. Sowy będzie krakowska parafia pw. św. Floriana. Będzie on przydzielony jako pomoc duszpasterska. Jak zaznacza ks. Isakowicz-Zaleski, nowa placówka ks. Sowy znajduje się "tuż obok dworca PKP Kraków Główny".

 

Pomoc duszpasterska, czyli ani nie wikariusz, ani nie proboszcz, tylko ksiądz nie mający stałych obowiązków. Prawdopodobnie będzie to znaczyło, że ks. Sowa będzie miał także inne obowiązki.

 

Archidiecezja Krakowska czekała do końca czerwca na powrót ks. Kazimierza Sowy do diecezji. Teraz prezbiter zacznie pracować na południu Polski, a nie jak dotychczas – w stolicy.

Ks. Kazimierz Sowa dostał od przydział jako "pomoc duszpasterska" w parafii św. Floriana @ArchKrakowska , tuż obok dworca PKP Kraków Główny pic.twitter.com/QexFQEp4Lr

— Isakowicz-Zaleski (@IsakowiczZalesk) 4 października 2017

Źródło: MałyDziennik.pl/ Twitter

Komentarze

Zobacz także

Papież mocno o pieniądzach i kapitalistach! ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

Kijowski pogrążony! Są zarzuty! Jakie? ZOBACZ!

Redakcja malydziennik

MANIFESTO – potęga talentu Cate Blanchett

Redakcja malydziennik
Ładuję....