POLITYKA

Do czeskiego sejmu weszła Partia Piratów! Będą walczyć o…

Czeska Partia Piratów sukces wyborczy uzyskując ponad 10% głosów obywateli, co przekłada się na 22 miejsca w Izbie Poselskiej. Tym samym czescy piraci staną się trzecią siłą w Parlamencie. Czechy są już czwartym krajem, w którym Piraci mają swoich oficjalnych reprezentantów w Parlamencie, obok Szwecji, Niemiec i Islandii.

PP zdobyła popularność wśród Czechów uruchamiając własne strony z filmami, udowadniając tym samym, że linkowanie do materiałów nie jest przestępstwem. Wielkie koncerny fonograficznej natychmiast zaatakowały Partię Piratów ale po konfrontacji z prawem Unii Europejskiej, okazało się, że czescy Piraci nie popełnili żądnego przestępstwa. Wielkie firmy poniosły więc pierwszą klęskę. Drugą klęską jest wejście Partii Piratów do czeskiego Parlamentu.

 

Aktualny program czeskiej Partii Piratów to m.in. reforma ustawy o prawie autorskim, sprzeciw wobec cenzury Internetu i śledzenia telefonów komórkowych. Ponadto Piraci dążą do legalizacji hodowania marihuany na własny użytek. Chcą też podnieść płace nauczycieli, zmienić prawo podatkowe i przeciwdziałać korupcji. W związku z ostatnim postulatem, chcąc dokonać reformy prawa o przetargach, które niedawno zostało zmienione w ten sposób, że niektóre przetargi państwowe wyłączone zostały z obowiązku rejestrowania. Co za tym idzie spadła przejrzystość tego typu procedur i transakcji finansowych.

 

Czy istnieje jakakolwiek szansa, żeby polscy internauci wybrali własną reprezentację do sejmu? Nasz naród jest chyba za bardzo podzielony.

Źródło: dobreprogramy.pl

Komentarze

Zobacz także

Prezydent już oficjalnie: będą dwa referenda. Jedno w sprawie konstytucji, drugie…

Redakcja malydziennik

KARAMBOL na A2. Osiemnaście osób…

Redakcja malydziennik

Co ma wspólnego aborcja i dżem truskawkowy? Spytajcie feministek, które wymyśliły kolejną żenującą akcję

Redakcja malydziennik
Ładuję....