ARCHIWUM

"Dla wielu polityków sednem działalności są awantury". Premier Szydło w punkt do opozycji

Niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym za Polskę – powiedziała w sobotę w Krakowie premier Beata Szydło. Dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury – oceniła.

Szefowa rządu uczestniczy w VIII spotkaniu opłatkowym strażaków województwa małopolskiego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. 

 

"My, politycy, tak jak i wy – strażacy służymy innym ludziom. Poszanowanie innych, godność, odpowiedzialność za innego człowieka jest sensem naszej pracy" – powiedziała szefowa rządu.

 

"Ci politycy, którzy zapominają o tych dwóch słowach – o tych fundamentach – odpowiedzialność i szacunek do drugiego człowieka, zapominają o tym, że mają służyć drugiemu człowiekowi” – dodała.

 

Premier podkreślała, że sednem polityki jest służba. "Dzisiaj niektórzy politycy zapomnieli o tym, że trzeba szanować innych, że trzeba być odpowiedzialnym, odpowiedzialnym za Polskę, za nasz wspólny kraj, odpowiedzialnym za Polki i Polaków" – powiedziała. 

 

Jak dodała, "dzisiaj dla wielu polityków sednem ich działalności staja się awantury, dla koniunkturalnych własnych interesów politycznych koncentrują się właśnie na podżeganiu do ciągłych awantur" – powiedziała. 

 

Zaapelowała o budowanie wspólnoty. "Możemy różnić się w poglądach, możemy mieć różne opinie, różne zdania, ale musimy pamiętać, ze wszyscy mieszkamy tutaj w Polsce, że Polska jest naszą wspólną ojczyzną" – podkreśliła. (PAP)

Źródło: PAP

Komentarze

Zobacz także

Homoseksualizm w Niemczech. SPRAWDŹ, jakie jest zdanie liberalizującego Kościoła

Redakcja malydziennik

Czy to rzeczywiście dobry Papież? Autorytaryzm to za papieża Franciszka w Kurii Rzymskiej norma! Smutna norma!

Redakcja malydziennik

Najlepsi politycy wg Polaków to… Wszyscy na podium są z jednej partii

Redakcja malydziennik
Ładuję....