ARCHIWUM

Demokracja? Pod jej pretekstem prowadzi się nowy kolonializm! Bardzo mocny głos na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych

Część z zachodnich demokracji ingeruje w życie suwerennych, ale biednych krajów afrykańskich. W pakiecie pomocowym dostają oni także aborcję, gender i niszczenie własnej tożsamości. Ostrzegał przed tym w ONZ przedstawiciel Watykanu.

Niektóre kraje zachodnie wykorzystują swe wpływy, by narzucić innym własne podejście do wartości w takich kwestiach jak aborcja, małżeństwo czy ideologia gender – zauważył przedstawiciel Stolicy Apostolskiej w nowojorskiej siedzibie ONZ. Abp Bernardito Auza przypomniał, że Franciszek nazywa ten proceder ideologiczną kolonizacją. Jest to w istocie wojna, której bronią są narzucane innym idee, wymuszona zmiana obyczajów i prawodawstwa.

 

Watykański dyplomata z uznaniem odniósł się do postawy afrykańskich biskupów, którzy przed dwoma laty wspólnie wystąpili przeciwko tej nowej dyktaturze. Stwierdzili oni wówczas, że pod pretekstem wolności, równouprawnienia, demokratyzacji i rozwoju, odradza się dzisiaj duch kolonializmu. Dlatego zażądali od wspólnoty międzynarodowej, by uszanowano godność afrykańskich społeczeństw.

 

Abp Auza wspomina o tym w przesłaniu na międzynarodowe spotkanie katolickich parlamentarzystów w Guadalupe w Meksyku. „Katoliccy prawodawcy powinni brać przykład z odwagi afrykańskich biskupów i pomagać swym krajom, by potrafiły sprzeciwić się tej nowej formie niewolnictwa” – stwierdził stały obserwator Stolicy Apostolskiej w ONZ.

Źródło: Radio Watykańskie

Komentarze

Zobacz także

IPN zaprzecza, jakoby ambasador w Berlinie współpracował z SB. To on jasno wyraził się o opozycji totalnej: "Chodzi o to, by agresywnie prowokować policję, by lała się krew, by potem móc rzucać s

Redakcja malydziennik

Allah kontra tolerancja i „nasz styl życia”. Nie trudno zgadnąć, kto wygra takie starcie!

Redakcja malydziennik

Rodzice nie są właścicielami dziecka, tylko jego… Mocne słowa papieża Franciszka

Redakcja malydziennik
Ładuję....