POLITYKA

Daniel Olbrychski się martwi. Tak. O NIEGO się martwi!

Daniel Olbrychski już dawno przestał być aktorem, został za to salonowym komentatorem. U Moniki Olejnik zwierzył się, o kogo bardzo się martwi i czy tego kogoś byłby w stanie zagrać.

Daniel Olbrychski, co nie jest dziwne, rękami i nogami popiera obecny, coraz bardziej żenujący protest opozycji w Sejmie: „Głosowałem na określonych ludzi, na określone poglądy, na określone partie i cieszę się, że oni (posłowie opozycji – red.) protestują w moim imieniu przeciw łamaniu prawa, przeciwko łamaniu demokracji i zwracają na to uwagę, że to jest nie w porządku” – mówił w „Kropce nad i”.

 

Monika Olejnik rozmawiała z Olbrychskim nie tylko o bieżących wydarzeniach politycznych, ale także o jego pracy. Nie omieszkała zapytać, czy aktor byłby gotowy wcielić się w postacie liderów Prawa i Sprawiedliwości. Jako że dla aktorów nie ma rzeczy niemożliwych, to i takiego wyzwania podjąłby się Olbrychski. Mógłby na przykład zagrać Antoniego Macierewicza: „Wydaje mi się postacią bardzo negatywną, szkodliwą i brzydką. Jako aktor szukałbym, skąd to się bierze i próbował go bronić. Ale to by było zadanie aktorskie. Na razie wszystko to, co robi, bardzo mi się nie podoba i szkodzi Polsce” – stwierdził Olbrychski.

 

Albo Jarosława Kaczyńskiego, który też jest postacią szkodliwą, ale i jego również jako aktor by bronił: "Jemu się wydaje, że od niego wszystko zależy i tym chwilowym mniemaniem się upaja. Może w końcu mu się to znudzi". Dalszy ciąg wywodu zdziwił zapewne niejednego wielbiciela talentu Daniela Olbrychskiego: "Ja się trochę o niego martwię. (…) Jest w tej chwili już bardzo wysoko, na górze jest bardzo zimno i samotnie. I z góry się bardzo ciężko i boleśnie upada”- podkreślił Olbrychski.

 

No proszę, największy pisożerca także przejawia ludzkie uczucia. Tylko czy to nie przypadkiem fałszywa troska? 

 

Źródło: Kropka nad i/ tvn24.pl

Komentarze

Zobacz także

Czy Partia Demokratyczna będzie miała muzułmanina przywódcę? Wiele wskazuje na to, że tak!

Redakcja malydziennik

Siły ciemności triumfują na katolickim uniwersytecie… Filozof nie pozostawia wątpliwości!

Targowiczanie nie odpuszczają. Petru nie chce kompromisu z rządem polskim. Chce wywołać …

Redakcja malydziennik
Ładuję....