WYDARZENIA

Dane tysięcy Polaków w sieci! Wyciekła baza firmy InPost

Zrzut należącej do firmy InPost bazy danych został opublikowany w internecie. "Baza zawiera między innymi szczegółowe dane ponad 50 tys. pracowników i współpracowników oraz informacje o współpracy z organami ścigania" – informuje serwis zaufanatrzeciastrona.pl.

Baza została opublikowana w anonimowej sieci Tor. Posiadaniem wykradzionych z InPost danych pochwalił się tam jeden z użytkowników.

 

Baza zawiera m.in. dane 57 tys. pracowników i współpracowników firmy, w tych ich imiona i nazwiska, numery PESEL, serie i numery dokumentów tożsamości oraz numery telefonów części z nich. Wśród danych jest też spis należących do firmy budynków oraz opisy znajdujących się w nich fizycznych zabezpieczeń.

 

Dane zawierają także informacje o współpracy m.in. z organami ścigania – informują specjaliści z zaufanatrzeciastrona.pl. Lista 26 tys. plików często wskazuje na podmiot składający zapytanie ws. danych (jednostkę policji, prokuraturę czy urząd skarbowy) oraz sygnaturę sprawy.

 
W skradzionej bazie są też dane dotyczące tysiąca użytkowników InPosta, w tym ich hasła do systemu, 30 tys. kontrahentów oraz liczący ponad 70 tys. pozycji spis umów.

 

We wpisie w sieci Tor, użytkownik przyznający się do posiadania skradzionej bazy twierdzi także, że miał dostęp do bramki odpowiadającej za wysyłanie SMS-ów z paczkomatów do klientów firmy. Zaznacza jednak, że dostęp "został już sprzedany". Do włamania do bazy miało dojść miesiąc temu.

 

Źródło: zaufanatrzeciastrona.pl, rp.pl

Komentarze

Zobacz także

"Fatima". Za to słowo można było w Rosji trafić do łagru

8 lat więzienia? Co z tego, przynajmniej wywiozę śmieci! Niemcy zalewają Polskę odpadami

Redakcja malydziennik

Apokaliptyczne świadectwo tych, którzy przeżyli lawinę we Włoszech. POSŁUCHAJ!

Redakcja malydziennik
Ładuję....