POLITYKA

„Dajcie mi minutę z tym draniem”. Ojciec molestowanych dziewcząt nie wytrzymał…

Podczas odczytywania wyroku w głośnej sprawie dotyczącej molestowania podopiecznych przez byłego lekarza amerykańskiej kadry gimnastycznej, 54-letniego Larrego Nassara skazano na minimum 40 i maksimum 175 lat więzienia. Ojciec trójki dziewcząt, z których dwie padły ofiarami mężczyzny, kiedy sędzia odczytywał wyrok, nie wytrzymał i próbował rzucić się na Nassara i samemu wymierzyć mu sprawiedliwość.

Larry Nassar, usłyszał już wyrok w swojej sprawie. Ojciec dziewczat, które były lekarz molestował, był obecny na sali sądowej w trakcie odczytywania wyroku przez sędziego.

 

W trakcie odczytywania uzasadnienia wyroku, sędzia przytoczył drastyczne szczegóły tego, co przeszły m.in. jego córki. Ojciec skrzywdzonych dziewcząt nie wytrzymał i usiłował rzucić się na sprawcę krzycząc „dajcie mi minutę z tym draniem”.

 

Mężczyzna został jednak zatrzymany przez strażników sądowych i powalony na ziemię.

 

Mimo, że zachowanie mężczyzny, jest sprzeczne z zasadami panującymi na sali sądowej. Sędzia prowadzące sprawę wykazała się zrozumieniem i ograniczyła się jedynie do udzielenia ojcu pokrzywdzonych jedynie ostrzeżenia i ze względu na okoliczności, odstępuje od nałożenia grzywny.

 

W sprawie, przesłuchanych zostało 156 dziewcząt i kobiet, które były ofiarami lekarza. Wśród jego ofiar, były także medalistki olimpijskie.

 

Wg dziennika „Indianapolis Star” który ujawnił aferę, w ciągu 20 lat, aż 368 gimnastyczek z USA padło ofiarami molestowania przez lekarzy lub trenerów. Najmłodsze ofiary miały mniej niż 13 lat.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze

Zobacz także

W naszym kraju działają DZIHADYŚCI! „Istnieją polskie wątki w walce z terroryzmem”

Redakcja malydziennik

Czy coś co wczoraj było grzechem, może być dziś dobre? – pyta kardynał i domaga się jasnej odpowiedzi od papieża Franciszka

Redakcja malydziennik

Włosi się boją. "Obawiamy się odwetu wobec nas"

Redakcja malydziennik
Ładuję....